WSB
Aktualności
Poniedziałek, 31 marca 2014 14:39

KRAKÓW. Zmiany w organizacji ruchu - Rondo Czyżyńskie

W nocy z 5 na 6 kwietnia między rondem Mogilskim a placem Centralnym wprowadzona zostanie kolejna czasowa zmiana organizacji ruchu. Jej wprowadzenie ma związek z postępem robót.
Najistotniejszą zmianą jest wyłączenie z ruchu samochodowego części relacji na rondzie Czyżyńskim. Zmieni się również organizacja transportu zbiorowego, w tym trasy autobusów zastępczych. Zastępcza linia autobusowa 704 kursować będzie pomiędzy rondem Mogilskim i dworcem autobusowym zlokalizowanym w pobliżu ronda Czyżyńskiego (wjazd od ul. Mieczysława Medwieckiego). Dodatkowo, tymczasowy przystanek autobusowy został przewidziany w obrębie ul. Marii Dąbrowskiej.

Ruch dwukierunkowy po jezdni północnej obowiązywał będzie od ul. Wysockiej do ul. Marii Dąbrowskiej. Dalszy odcinek al. Jana Pawła II prowadzący do ronda Czyżyńskiego będzie wyłączony z ruchu. Oznacza to konieczność kontynuacji jazdy w kierunku np. pl. Centralnego poprzez rondo Kocmyrzowskie (przez ul. Marii Dąbrowskiej - Bieńczycka).

Na samym rondzie Czyżyńskim dla ruchu samochodowego dostępne będą tylko dwie relacje. Pojazdy jadące al. Pokoju będą mogły przejechać na wprost (w kierunku ronda Kocmyrzowskiego) lub skręcić w prawo (w kierunku pl. Centralnego). Pojazdy jadące al. Jana Pawła II od pl. Centralnego będą mogły skręcić na rondzie jedynie w prawo (w kierunku ronda Kocmyrzowskiego). Inne relacje nie będą dostępne (również przejazd na wprost od ronda Kocmyrzowskiego w kierunku al. Pokoju.

Ruch tramwajowy na rondzie będzie odbywał się bez zmian.

/ab

źródło: malopolska.pl

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl