WSB
Aktualności
Poniedziałek, 16 marca 2015 15:11

KRAKÓW. Ruszyła budowa Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci

Rozpoczęła się budowa Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci w Krakowie. Centrum będzie oferować sale stylizowane na domowe pokoje, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Łącznie ośrodek będzie liczyć 14 sal.
W ramach Centrum powstanie także zespół poradni, w których nieuleczalnie chorzy pacjenci, bez konieczności oczekiwania w kolejkach, będą mogli liczyć na porady i opiekę lekarzy specjalistów. Powstanie też rozbudowane zaplecze rehabilitacyjne, w którym prowadzone przez specjalistów zabiegi i ćwiczenia, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i sprzętu, będą wspomagać kompleksową opiekę medyczną.

Nowoczesne centrum powstające przy ulicy Odmętowej w Nowej Hucie będzie pierwszym takim miejscem w Polsce. Koszt jego budowy szacuje się na ok. 4,5 mln złotych. Część tej kwoty współfinansować będą Fundacje Velux. Reszta pieniędzy ma pochodzić ze źródeł własnych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Kompleks ma być gotowy na przełomie stycznia i lutego 2016 r. W najbliższym czasie zostanie wmurowany kamień węgielny, który na początku marca poświęcił papież Franciszek.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl