WSB
Aktualności
Środa, 22 kwietnia 2015 12:11

Juwenalia Krakowskie 2015 - program

W tym roku Juwenalia Krakowskie potrwają od 5 do 10 maja. Organizatorzy przygotowali liczne koncerty, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy.
Program Juwenaliów 2015 otworzą Wybory Super Studenta Krakowa. O tytuł będą walczyć reprezentanci krakowskich szkół wyższych, wybrani we wcześniejszych uczelnianych eliminacjach. Panowie zmierzą się z konkurencjami, które sprawdzą ich opanowanie, poczucie humoru i umiejętność dostosowania się do nietypowych sytuacji. Wybory uświetni koncert Maleo Reggae Rockers.

Następnego dnia, 6 maja w Klubie Studio odbędą się Wybory Najmilszej Studentki Krakowa. Kandydatki z krakowskich uczelni będą musiały wykazać się talentem artystycznym czy umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Wybory zakończy koncert Ani Dąbrowskiej. Artystka zaprezentuje m.in. materiał ze swojej nadchodzącej płyty.

Działo się będzie również na plenerowej Scenie pod Żaczkiem. Tam pojawią się „Juwenaliowi Niepokorni” – Benjamin Yellowitz, Colours of Bubbles, Teddy Jr., Hala Nordfjord i Kari. Gwiazdą wieczoru będzie Fisz Emade Tworzywo.

W czwartek, 7 maja – przed krakowską publicznością zaprezentują się Eldo, B.O.K oraz Sokół i Marysia Starosta.

Fani rockowej muzyki powinni wybrać się natomiast na Wielki Juwenaliowy Koncert Plenerowy na terenie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJ przy ulicy Piastowskiej. Imprezę otworzy laureat DachOOFka Festival, po nim na scenie pojawia się znani i warci poznania - Ørganek, Kamil Bednarek, Enej i Coma.

W piątek, 8 maja Kraków będzie należał do studentów. Tego dnia w fantazyjnych i kolorowych przebraniach studenci przemaszerują ulicami miasta w tradycyjnym pochodzie z Miasteczka Studenckiego AGH na Rynek Główny, gdzie odbiorą klucze do bram Miasta Krakowa.

Nieco później, pod Żaczkiem, na plenerowej scenie pojawi się Krzysztof Zalewski, Pablopavo & Ludziki oraz Brodka.
W sobotę koncert zagrają Bajzel, Lao Che oraz Strachy na Lachy z Grabażem na czele.

Natomiast Klub Studio zaprosi miłośników pikantnych dowcipów. Na scenie wystąpią artyści związani z grupą Stand-up Bez Cenzury.

Zakończenie Juwenaliów Krakowskich 2015 zaplanowano na 10 maja. Pod Żaczkiem odbędą się występy grup: Empire of a dancing bear, Cheap Tobbaco, Muchy oraz happysad. Organizatorzy przewidują również występy supportów, wśród których nie zabraknie zagranicznego akcentu.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl