Golemo
Aktualności
Niedziela, 20 grudnia 2020 10:12

Jubileuszowy pokaz mody folkowej Polki Folki

- Miał być tort, świeczki i zaśpiewane „sto lat” - mówi Aneta Larysa Knap o jubileuszowej edycji pokazu mody folkowej. Skończyło się na transmisji on-line dla zainteresowanych.
Tegoroczny pokaz mody folkowej Polki Folki "„Od morza do Tatr” " znacznie odbiegał od poprzednich edycji, na które przychodziły setki widzów spragnionych nie tylko obejrzeć najnowsze kolekcje inspirowane modą folkową, ale także wziąć udział w wydarzeniu kulturalny okraszonym występami tancerzy, muzyków i śpiewaków. Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią mógł się odbyć wyłącznie bez udziału publiczności, dla której zorganizowano transmisję na żywo.

- Tradycja nie umiera – powiedziała nowotarska projektantka mody Aneta Larysa Knap, która mimo wielu przeciwności postanowiła zorganizować ten największy pokaz mody folkowej w Polsce.

Jubileuszowa edycja miała być specjalna. - Miał być tort, świeczki i zaśpiewane „sto lat” - wspomina pierwsze przygotowania scenariusza imprezy Larysa Knap. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna zmuszając do zmiany planów, jednak nie do ich całkowitego odrzucenia.

- Jeżeli sytuacja pozwoli w sierpniu 2021 roku stawiamy wybieg na Krupówkach w wersji XXL – zapowiada Aneta.
Tematem przewodnim pokazu ma być podobnie jak przy pokazie, który odbył się 18 grudnia 2020 roku podróż „Od morza aż do Tatr”. - Uwielbiam podróżować, poznawać ludzi i łapać nowe inspiracje. Właśnie w trakcie takiej wycieczki poczułam inspirację do bursztynu i jego nowoczesnej formy – zaznacza Aneta Larysa Knap.

W trakcie pokazu zorganizowanego w Nosalowym Dworze zobaczyć można było kreacje: Haft Fashion, La Catrina, Jubiler Celmer, Patrycja Plesiak, Adrian Lewandowski, Fortini, Folk Design oraz Michała Starosta.

ms/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl