Piątek, 29 marca | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa
23.10.2016 | Czytano: 90

Jubileuszowy Rajd Żubrów w Zakopanem (zdjęcia)

Po raz 50. na małopolskich drogach gościł Rajd Żubrów. Rozgrywany przez byłych zawodników, działaczy oraz sympatyków sportu samochodowego wyścig zainicjowany został przez Sobiesława Zasadę, który właśnie w 1966 roku zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.

W Zakopanem, pod hotelem Kasprowym, miała miejsce meta wyścigu. Zwyciężyli w nim Sobiesław Zasada z małżonką Ewą. Dla najbardziej utytułowanego polskiego rajdowca była to 15 wygrana w Rajdzie.

Na trasie rozegranych zostało 10 prób sportowych i 1 próba zręcznościowa. Minimalny wiek kierowców, którzy startować mogli w rajdzie to 30 lat. Dopuszczone zostały samochody wyłącznie seryjne o nadwoziu zamkniętym (bez modyfikacji sportowych). Na trasie nie można było korzystać z serwisu.