Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 23 grudnia 2014 14:17

Jest pozwolenie na budowę zakopianki

Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła przetargi na budowę odcinka nowej zakopianki z Lubnia do Rabki-Zdroju. Wczoraj wojewoda małopolski Jerzy Miller poinformował, że jest już pełna zgoda na inwestycję - w poniedziałek wydana została decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji.
- To jest trzeci projekt zakopianki, do tej pory praca szła jak po grudzie. Teraz jest kluczowy moment, bo wszystkie wątpliwości w jaki sposób poprowadzić tę drogę, jak ją zaprojektować, zostały rozwiane. Teraz wszystko zależy od tego, ile firm zechce się podjąć tej pracy i jak szybko będziemy mogli przekazać tereny firmom budowlanym - powiedział Jerzy Miller po uroczystym przekazaniu decyzji dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Ewie Tomali-Boruckiej.

Dyrektor mówiła z kolei, że budowa tego odcinka zakopianki to ogromne wyzwanie. - Poza tunelem jest 38 mostów, teren mamy górzysty, trudno dostępny. Samo drążenie tunelu to naprawdę będzie bardzo trudne dzieło, warunki gruntowe są bardzo ciężkie. Tak naprawdę o sukcesie będziemy mogli mówić dopiero wtedy, kiedy dostaniemy pozwolenie na użytkowanie drogi.

oprac. r/ źródło: Urząd Wojewódzki i Urząd Marszałkowski w Krakowie
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl