WSB
Aktualności
Piątek, 17 marca 2023 08:21

Jak sprawdzić historię pojazdu z zagranicy w Małopolsce? (art. sponsorowany)

Masz problem ze znalezieniem dobrego pojazdu na rynku wtórnym w atrakcyjnej cenie? Chcesz kupić nowy samochód, ale brakuje ofert w Małopolsce? Dobrym pomysłem jest sprowadzenie auta z innego państwa. Maszyny z zagranicy często są w dobrym stanie i kosztują niewiele. Jednak, aby mieć pewność, że zakup takiego samochodu to dobry pomysł, sprawdź jego historię. Dowiedz się, jak to zrobić w Małopolsce!
Samochody z zagranicy cieszą się dużą popularnością ze względu na dobry stan techniczny. Nie zapominaj jednak, że te auta mogły brać udział w wypadku, a uszkodzenia zostały zatuszowane przez mechaników. Sprzedawca nie zawsze Ci o nich powie. Dlatego musisz sprawdzić historię pojazdu na własną rękę!

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu z zagranicy?

Ustalenie historii pojazdu sprowadzanego z zagranicy nie tylko ochroni Cię przed wydaniem pieniędzy na uszkodzony samochód. Dzięki temu unikniesz problemów z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Przed zakupem polisy OC i AC każda firma pyta, czy auto brało udział w wypadku i ma jakieś szkody. Jeśli podasz nieprawdziwe informacje, istnieje ryzyko, że towarzystwo nie wypłaci odszkodowania po przykrym zdarzeniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc.

Gdzie można sprawdzić historię zagranicznego auta w Małopolsce?

Sprowadzasz samochód, który według właściciela był serwisowany wyłącznie na Autoryzowanych Stacjach Obsługi? Jeśli masz numer VIN, możesz udać się do jednego z punktów ASO w Małopolsce lub zadzwonić na infolinię marki pojazdu i poprosić o sprawdzenie historii auta. W ten sposób zyskasz informacje o:
  • dacie pierwszej rejestracji,
  • aktualnym przebiegu,
  • wykonanych naprawach,
  • stwierdzonych szkodach.

Skorzystanie z usług ASO wiąże się z wydatkiem 100-150 zł (w zależności od serwisu). Na szczęście są również darmowe sposoby na ustalenie tego, jaka jest historia pojazdu z zagranicy.

Jak sprawdzić historię pojazdu z zagranicy za darmo?

Aby nie wydawać pieniędzy na sprawdzenie historii auta, skorzystaj z darmowych narzędzi dostępnych w Internecie. Jednym z nich jest portal historiapojazdu.gov.pl. W jego systemie gromadzone są informacje o samochodach zarejestrowanych w Polsce i innych krajach, np. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Kanadzie, a także USA. 

Znajdziesz tam:
  • dane techniczne auta i liczbę właścicieli;
  • odczyty drogomierzy, które miały miejsce podczas kontroli drogowych — dzięki temu można dowiedzieć się, czy licznik jest „cofnięty”;
  • informacje o kradzieży, wypadkach, złomowaniu, niedopuszczeniu do ruchu czy szkodzie całkowitej;
  • przeznaczenie pojazdu — dowiesz się, czy był on np. wykorzystywany jako taxi.
Aby skorzystać z tego portalu, potrzebujesz numeru rejestracyjnego auta, jego numeru VIN i daty pierwszej rejestracji. Te dane są umieszczone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Historię pojazdu możesz sprawdzić także w bazie kraju, z którego on pochodzi. Np. jeśli Twoje auto jest z Wielkiej Brytanii, skorzystaj z portalu check-mot.service.gov.uk. Do tego potrzebny Ci jest tylko numer VIN samochodu.
 
Sprawdzenie historii pojazdu w Małopolsce jest bardzo proste i zajmie Ci kilka minut. Sprawdź, co działo się z autem, które chcesz kupić!
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl