Kopalnia
Aktualności
Wtorek, 16 czerwca 2015 21:25

IX Mobilny Punkt Obsługi Klienta MPEC na Stradomiu

W Krakowie pojawił się kolejny Mobilny Punkt Obsługi Klienta MPEC. Tym razem namiot stanął na Stradomiu (u zbiegu ulic Stradomskiej i św. Agnieszki). Wszyscy zainteresowani zlikwidowaniem palenisk węglowych będą mogli dowiedzieć się w nim jak uzyskać na ten cel dofinansowanie oraz jak podłączyć budynek do miejskiej sieci cieplnej.
W Krakowie, w ścisłym centrum miasta nadal funkcjonuje ogromna liczba pieców i kotłowni opalanych paliwem stałym. Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa podaje, że na Starym Mieście, Grzegórzkach, Krowodrzy, Zwierzyńcu i Dębnikach działa ponad 8000 palenisk węglowych, natomiast na samym Podgórzu pali się węglem w około 1800 piecach!

Mimo, że Kraków jako jedno z pierwszych miast Polski rozpoczęło walkę z niską emisją, nadal pozostaje w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Na przeciw potrzebom palących w piecach wychodzi z swoją ofertą także MPEC.

Mobilny Punkt Obsługi Klienta na Stradomiu to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez przedsiębiorstwo w ubiegłym roku. MPOK stanie właśnie tam, gdzie wciąż czynne są piece węglowe oraz w pobliżu przebiegającej sieci ciepłowniczej. Zgodnie z tymi zasadami usytuowane zostały wszystkie wcześniejsze punkty. Pierwszy stanął pod Pocztą Główną, drugi zlokalizowany był na rogu ulic Bosackiej i Topolowej, trzeci przy Nowym Kleparzu, czwarty przy ulicy Retoryka, piąty u zbiegu ulic Tarłowskiej i Zwierzynieckiej, szósty w okolicy skrzyżowania ulic: Łobzowskiej i Siemiradzkiego, siódmy na Grzegórzkach, ósmy na Rynku Podgórskim. Każdorazowo, MPOK cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa.

Mobilne Punkty Obsługi Klienta to jeszcze bardziej dostępna forma działającego na co dzień w siedzibie MPEC Biura Obsługi Klienta. MPOK to rodzaj aktywnego Biura, które wychodząc poza mury swojej siedziby jest miejscem spotkań z krakowianami w pobliżu ich mieszkań i w dogodnych dla nich popołudniowych porach.

MPEC zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych podłączeniem swoich budynków do miejskiej sieci cieplnej.

Punkt czynny będzie do piątku (19 czerwca) w godzinach od 15.00 – 18.00.

opr. s/

źródło: materiał prasowy

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl