Golemo
Aktualności
Wtorek, 6 września 2016 13:06

Goście z Massy z partnerską wizytą na Sądecczyźnie (zdjęcia)

Sześcioosobowa delegacja z partnerskiego dla Powiatu Nowosądeckiego miasta Massa we Włoszech spotkała się ze starostą nowosądeckim Markiem Pławiakiem i wicestarostą Antonim Koszykiem. Rozmawiano o możliwościach zaktywizowaniu wzajemnych kontaktów, zwłaszcza w dziedzinie kultury i wymiany młodzieży. Massa jest partnerem powiatu od 2006 roku.
- Sądecczyzna to zagłębie turystyczne i sadownicze, ale też ziemia przedsiębiorczych ludzi – podkreślił starosta Marek Pławiak. - W mieście i powiecie działają firmy znane zarówno w kraju, jak i za granicą, a w sądeckim Newagu powstaje konkurencja dla Pendolino. Nasz region to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Włoskiej delegacji przewodzi Stefano Alberti, kierujący Komisją Kultury i Współpracy Zagranicznej Rady Gminy Massa. Podkreślił on, że od kilku lat przykłada się tam wielką wagę do poszerzania zagranicznych kontaktów.
- Służą one między innymi poszerzaniu spektrum kontaktów kulturalnych, które otwierają nas na świat, na czym bardzo nam zależy – wyjaśnił Stefano Alberti.

Goście z Włoch spędzą na Sądecczyźnie pięć dni. Zwiedzą Nowy Sącz, w tym Miasteczko Galicyjskie, złożą też wizytę w Zakładzie Aktywizacji Zawodowej w Nawojowej. Wezmą udział w Forum Ekonomicznym, odbywającym się w Krynicy-Zdroju i będą obecni na otwarciu Forum Trzeciego Wieku w Nowym Sączu. W gospodarstwie pasiecznym "Sądecki Bartnik" spotkają się z przedstawicielami sektora turystycznego i administracji szkolnej.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Powiat Nowosądecki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl