Allmedica
Aktualności
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:39

Góral z Poronina zadebiutuje w UFC

Łukasz Brzeski, 29-letni zawodnik MMA, wychowanek Nowotarskiego Klubu Sportów Walki już 13 sierpnia zadebiutuje w USA na gali Ultimate Fighting Championship (UFC) - największej federacji MMA na świecie .
Walka odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w San Diego, w mogącej pomieścić ponad 160 tysięcy widzów hali Pechanga Arena

Brzeski kontrakt z UFC wywalczył we wrześniu ubiegłego roku podczas gali Dana White's Contender Series w Las Vegas. Walczył wtedy z Dylanem Potterem, który poddał się w trzeciej rundzie.

Teraz przeciwnikiem górala będzie Słowak Martin Buday, który kontrakt z UFC uzyskał podobnie Breski podczas gali Dana White's Contender Series w Las Vegas, z tym że ma już za sobą pierwszą walkę - w kwietniu pokonał Chrisa Barnetta.

Jak informuje portal podhale24.pl - Brzeski i jego ekipa są już w USA. Utknęli co prawda na ponad dobę w Nowym Jorku, ale dostali już szczęśliwie do San Diego.Za ocean wraz z Łukaszem wyruszył twórca Nowotarskiego Klubu Sportów Walki Wojciech Hoły oraz trenerzy od przygotowania motorycznego Karol Kruczek i MMA Kamil Zawarski - obydwaj z Krakowa.

- Wzajemnie się uzupełniamy i dbamy o to aby optymalnie wykorzystać ten czas, który został nam do walki - mówi w rozmowie z podhale24.pl Wojciech Hoły. - Przy 9-godzinnej różnicy stref czasowych bardzo ważna jest aklimatyzacja - tym razem mogliśmy przyjechać kilka dni wcześniej, by przygotować się spokojnie. Było to możliwe dzięki wsparciu władz Miasta Nowy Targ - panu burmistrzowi Grzegorzowi Watysze i naczelnikom Katarzynie Put i Arkadiuszowi Szymczykowi oraz sponsorom: Firmie budowlanej NOWI z Limanowej w osobie pana Andrzeja Kedronia, Klubowi ADHD w osobie pana Zbigniewa Steskala i firma Ślimak Tynki pana Krzysztofa Ślimaka. Oczywiście podziękowania należą się też wszystkim tym, którzy wspierają nas na co dzień - dodaje Hoły i wymienia: Termy Gorący Potok, Firma "Rent a Car Bartłomiej Bukowski", Restauracja "Dziki Byk", Klub "Fitness Factory", Klub "Kropek Gym", Fabryka Reklamy, Studio 98 tatoo, Studio graficzne "Holy Studio" oraz kilka osób prywatnych, którzy pragną pozostać anonimowi.

Ultimate Fighting Championship to założona w 1993 roku organizacja mieszanych sztuk walki (MMA), w której pojedynki obywają się w ośmiokątnym ringu otoczonym siatką.
UFC produkuje kilkadziesiąt wydarzeń rocznie prezentowanych na żywo na największych arenach świata. Transmisje tych wydarzeń trafiają do 165 krajów, w 35 różnych językach przyciągając przez ekrany ponad miliard osób.wo/ zdj. z www.fb.com/nkswnt
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl