WSB
Aktualności
Wtorek, 18 października 2016 14:17

Głupota kierowców nie zna granic! (zobacz film)

Co jakiś czas w mediach słyszymy o przypadkach kierowców którzy poruszają się po autostradzie jadąc pod prąd. Trudno wyobrazić sobie sytuacje stwarzającą większe zagrożenie na drodze, szczególnie takiej, po której kierowcy poruszają się z dużymi prędkościami - i przypadki te powinny być niezwykle surowo karane.
Tłumaczenie przyłapanych kierowców jest różne, jedni po prostu pogubili się na nowych rozjazdach, inni nie mają jeszcze doświadczenia w poruszaniu się po tego rodzaju drogach. To oczywiście też przypadki karygodne a tłumaczenie nie ma tu znaczenia ale co powiedzieć o tych kierowcach którzy przyznają, że zawrócili, bo przejechali zjazd, czy też „pod prąd” było im bliżej?! Takie przypadki powinny być chyba karane więzieniem i skierowaniem na poważne badania, bo głupota w takiej skali może być groźna także poza autostradą.

Dotąd problemy te omijały Małopolskę - istniejące tu rozwiązania autostradowe w okolicach Krakowa są na tyle stare i pewnie na tyle czytelne, że nie słyszy się o kierowcach wjeżdżających na autostradę pod prąd. Niestety ten czas minął, okazuje się, że omam skrajnej głupoty dotarł i do nas. Na nagraniu udostępnionym na youtube.pl przez Pogotowie Ratunkowe w Skawinie widać drogę karetki do autostradowego wypadku - odbywa się to tak zwanym korytarzem ratunkowym, czyli środkiem drogi pomiędzy odsuwającymi się na pobocza samochodami. Tak odbywa się to z reguły, jednak tym razem ratownicy na swej drodze, w korytarzu ratunkowym napotkali samochody których kierowcy chcąc wydostać się z powstałego w wyniku wypadku korka nawrócili, i pod prąd, korytarzem ratunkowym próbowali wrócić do zjazdu!Brak jest słów by opisać głupotę takiego działania! Nie dość, że takie zachowanie na autostradzie sprzeczne jest z podstawowymi zasadami ruchu, to jeszcze utrudnia to dotarcie karetki, na którą czeka poszkodowany dla którego liczy się każda sekunda.

Komentujący udostępniony film na youtube.pl nie przebierają w słowach zdecydowanie potępiając tego typu zachowanie. Na filmie widać numery rejestracyjne tych pojazdów, więc pozostaje mieć nadzieję Policji uda się ustalić i przykładnie ukarać bezmyślnych kierowców, dla których utrata prawa jazdy powinna być dopiero początkiem kłopotów.

Na filmie widać, że kierowcy wykorzystując pas ratunkowy złamali kilka przepisów: zakazu zawracania, utrudnianie przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, jazda więcej niż jednym pasem ruchu, nie stosowanie się do znaków określających kierunek ruchu na autostradzie.

Nagranie wykonano na A4, na odcinku od 402,5 do 404km pomiędzy Węzłami Kraków-Balice i Kraków- Bielany w kierunku Tarnowa.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego przypominają, że "korytarz ratunkowy to korytarz życia. A pracownicy pogotowia uzupełniają: "Daj nam dojechać - my ratujemy życie".

wo/
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl