Aktualności
Czwartek, 25 czerwca 2020 08:55

Food trucki z całej Polski pojawią się w Krakowie

Jak spędzić ostatni weekend miesiąca? Odkrywając smaki z różnych stron świata i relaksując się w kinie pod chmurką - taki pomysł mają Nowe Czyżyny, gdzie już jutro na deptaku przy centrum handlowym startuje 3-dniowy Food Truck Festival.
Mieszkańcy będą mogli spróbować smakołyków rodem z USA, Hiszpanii, Niemiec czy Tajlandii.

Najbliższy weekend z food truckami to już trzecia odsłona tego wydarzenia pod krakowskim centrum handlowym. Na deptaku przy ul. Medweckiego 2 stanie aż kilkanaście mobilnych restauracji serwujących specjały kuchni amerykańskiej, hiszpańskiej czy azjatyckiej.

- Rozpoczynamy sezon foodtruckowy w Krakowie. Chcemy przypomnieć mieszkańcom, że podróżować można także kulinarnie i w ten sposób poznawać inne kraje, ich tradycję i kulturę. To doświadczenie, które jest w zasięgu naszej dzielnicy czy podwórka – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie.

W ofercie zaparkowanych pod krakowskim obiektem food trucków będzie można spróbować amerykańskich klasyków, m.in. burgerów czy tostów, potraw z grilla, kiełbasek, belgijskich frytek czy azjatyckiego makaronu chow mein. Na wielbicieli słodkości czekać będą przygotowane na oczach klientów zrolowane lody w stylu tajskim, hiszpańskie wypieki churros czy mini pączki. Nie zabraknie także napojów, m.in. kawy czy zimnej lemoniady… molekularnej.

To nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowało Centrum Handlowe Nowe Czyżyny. W ramach Food Truck Festival w strefie chillout usytuowanej przy centrum handlowym odbędzie się także letnie kino plenerowe.

W najbliższy piątek będzie tam można obejrzeć amerykański hit pt.„Jurassic World”, produkcję z gatunku kina przygodowego, która pobiła kinowy rekord wszech czasów. Z kolei w sobotę zaplanowano pokaz komediowego musicalu „Mamma Mia!” z m.in. Meryl Streep w obsadzie. Bezpłatne seanse rozpoczynają się o godz. 21.00.

A co dla najmłodszych? Na tych również będą czekać bezpłatne atrakcje i dużo wakacyjnej rozrywki m.in. dmuchańce, plac zabaw (26-28 czerwca) oraz pyszna wata cukrowa (27 i 28 czerwca, godz. 10.00-15.00).

- Food Truck Festival to kulinarne święto niezwykle popularne wśród mieszkańców. Wszyscy dziś potrzebujemy relaksu i pozytywnych emocji. Dlatego tym razem postawiliśmy na sprawdzony miks pysznego jedzenia, kina plenerowego z hitowymi produkcjami oraz atrakcje dla dzieci. Lato witamy więc pełni optymizmu i nowej energii - mówi Marta Drzewiecka.

Strefa food trucków pod Centrum Nowe Czyżyny będzie dostępna w dniach 26-28 czerwca w godz. 10.00 – 20.00 (do ostatniego klienta). Kino plenerowe (w piątek i sobotę) rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp na teren wydarzenia oraz wszystkie atrakcje – bezpłatny.

mat. prasowe Newbridge/Nowe Czyżyny
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl