WSB
Aktualności
Niedziela, 30 czerwca 2019 11:00

Filantrop Krakowa 2018 - uroczysta gala

Uroczysta gala finałowa 19. edycji konkursu o tytuł Filantropa Krakowa, który jest przyznawany osobom i instytucjom bezinteresownie udzielającym pomocy materialnej potrzebującym mieszkańcom Krakowa.
W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 24 kandydatur.
Pięciu laureatów zostało nagrodzonych tytułem Filantropa Krakowa podczas uroczystej gali w Pałacu Krzysztoforach, wieńczącej 19. edycję konkursu dla osób i instytucji bezinteresownie udzielających pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Krakowa.

W kategorii za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom nagrodzeni zostali:

Paweł Janusz – mistrz świata w karate tradycyjnym, który od kilku lat prowadzi nieodpłatnie zajęcia karate dla osób niepełnosprawnych. Od lat organizuje charytatywne turnieje karate na rzecz osób potrzebujących, a w 2019 r. zorganizował zbiórkę rzeczy dla potrzebujących z Gambii. Udało się zebrać ponad tonę odzieży, 345 par butów, pół tysiąca zeszytów, 18 rowerów, 19 hulajnóg i deskorolek, 10 kartonów z zabawkami, blisko 300 pluszaków. Od 23 lat prowadzi w Niepołomicach Akademię Karate Tradycyjnego.
State Street Bank International GmbH sp. z o.o. Firma jest wiodącym dostawcą usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. Od początku działania w Polsce State Street wsparła lokalną społeczność ponad 80 grantami, a w ciągu ostatnich siedmiu lat firma przekazała dotacje do organizacji pozarządowych o łącznej wartości 1 420 292 dolarów. Tylko w 2018 roku pracownicy State Street Bank Polska zaangażowali się w aktywności charytatywne w ponad 31 organizacjach i spędzili 4649 godzin na rzecz lokalnej społeczności.
W kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii nagrodzeni zostali:

Iwona Nawara, która działa na rzecz osób potrzebujących wsparcia w procesie leczenia choroby nowotworowej. Pracuje również z osobami po amputacjach, które przyjeżdżają do Centrum Rehabilitacji „Znowu w biegu” na turnusy rehabilitacyjne. Prowadzi warsztaty psychotraumatologiczne oraz otacza pacjentów indywidualnym wsparciem nawet po zakończeniu pobytu w Krakowie. Pomaga w znalezieniu optymalnych rozwiązań ortopedycznych, nawiązując w imieniu podopiecznych kontakty z firmami zagranicznymi. Nagroda została przyznana za wkład w rozwój specjalistycznej pomocy na rzecz pacjentów onkologicznych i ich rodzin, zaangażowanie w utworzenie pierwszego w kraju stacjonarnego Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie.
Rafał Sonik – krakowski sportowiec i przedsiębiorca, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro, współwłaściciel spółki Gemini Holding działającej w sektorze nieruchomości komercyjnych. Od ponad 20 lat wspiera Stowarzyszenie Siemacha nie tylko finansowo ale również organizacyjnie. Co roku organizuje dla podopiecznych stowarzyszenia turystyczny rajd na Turbacz, a placówki Siemachy działają przy jego centrach handlowych. Sonik miał również duży wkład w powstanie domu dziecka w Odporyszowie. Jest honorowym członkiem stowarzyszenia i chętnie zatrudnia wychowanków Siemachy w swoich firmach.
Paweł Wójtowicz, który od ponad 23 lat bezinteresownie pomaga osobom zmagającym się z mukowiscydozą i innymi chorobami rzadkimi. Wójtowicz organizuje w Krakowie warsztaty i szkolenia, z których najważniejsze to coroczne warsztaty dla rodziców dzieci chorych na mukowiscydozę oraz chorych dorosłych. Jest inicjatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy – kampanii społecznej podnoszącej poziom wiedzy o mukowiscydozie.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe Urzedu Miasta Krakowa

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl