Kopalnia
Aktualności
Sobota, 7 lutego 2015 11:57

Dwóch obywateli Kosowa ze sfałszowanymi włoskimi dowodami

Funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Kosowa, którzy posługiwali się sfałszowanymi włoskimi dowodami osobistymi
Do zatrzymania doszło w Chyżnem podczas kontroli legalności pobytu. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej z Zakopanego na drodze krajowej nr 7 zatrzymali autokar rejsowy relacji Budapeszt – Kraków. Dwóch cudzoziemców podróżujących tym autokarem przedstawiło do kontroli włoskie dowody osobiste. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach okazało się, że blankiety dokumentów, którymi posługiwali się mężczyźni, figurują w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS) jako skradzione. Za przekroczenie granicy ze Słowacji do Polski wbrew obowiązującym przepisom cudzoziemców zatrzymano.

W trakcie dalszych czynności obcokrajowcy przedstawili funkcjonariuszom SG własne dobowy osobiste, które były wydane przez władze Kosowa. Okazało się również, że jeden z obcokrajowców jest poszukiwany przez szwedzkie służby Europejskim Nakazem Aresztowania.

Komendant PSG w Zakopanem wszczął w stosunku do cudzoziemców postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Mężczyźni usłyszeli również zarzuty posłużenia się w trakcie legitymowania sfałszowanym dokumentem tożsamości.

W ramach readmisji uproszczonej 5 lutego jednego z obywateli Kosowa przekazano stronie słowackiej. Drugiego przekazano Policji celem doprowadzenia do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Tam zostanie wydane postanowienie o tymczasowym aresztowaniu w celu ekstradycji.

opr. s/zdj. Śląsko-Małopolski OSG

źródło: Śląsko-Małopolski OSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl