WSB
Aktualności
Piątek, 7 marca 2014 19:53

Dwa etapy Tour de Pologne w Zakopanem

Kolejny raz pod Giewontem gościć będzie kolarska liga mistrzów. Dziś w Urzędzie Miasta w Zakopanem dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang i burmistrz Janusz Majcher podpisali umowę na organizację 2 etapów wyścigu na terenie miasta, w sierpniu tego roku.
Umowa dotyczy organizacji w Zakopanem startu V etapu 71. Tour de Pologne Zakopane-Strbskie Pleso w dniu 7 sierpnia br., a także trzech rund z lotną premią pod Wielka Krokwią podczas VI etapu - 8 sierpnia. V etap rozpocznie się w Zakopanem startem honorowym i przejazdem kolarzy po mieście, by obok Starego Kościółka przekroczyć start ostry i po 178 km osiągnąć metę w Strbskim Plesie na Słowacji. W dniu 8 sierpnia zawodnicy wyruszą z Bukowiny Tatrzańskiej, przez Poronin wjadą na trzy pętle po Zakopanem skąd wrócą na pętle bukowiańskie i po przejechaniu 4 rund osiągną metę w Bukowinie.

- Tour de Pologne, to jest kolarska liga mistrzów. Startuje 19 najlepszych zespołów świata, w tym reprezentacja Polski i Grupa CCC Polsat - opisywał skalę przedsięwzięcia Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. - Ważnym aspektem Tour de Pologne, nad którym ciągle pracujemy i ciągle go rozwijamy, jest promocja Polski poprzez sport. Podczas 2 godziny transmisji z każdego etapu, transmisji z mety i ze startu, możemy pokazywać Polskę w 60 państwach, które transmitować będą to wydarzenie. Dbamy o to, aby te miejscowości, w których mamy starty i mety były dobrze pokazane i dobrze wyeksponowane.

- Organizacja Tour de Pologne to obopólna korzyść dla Lang Teamu i dla Zakopanego. Po pierwsze wyścig zapewnia wspaniałą promocję miasta i naszego regionu, a po drugie mamy dla naszych mieszkańców i turystów przepiękną imprezę, obleganą przez kibiców na trasie - tłumaczył dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki.

- Chcemy spowodować, żeby młodzież garnęła się do kolarstwa. Może któryś z nich zostanie mistrzem takim jak Michał Kwiatkowski? Jest on przykładem, że przez sport dzieci i młodzieży można wychować sobie następców wielkich mistrzów. Dlatego też w Zakopanem kładziemy nacisk na to, żeby zachęcać dzieciaki do wzięcia udziału w naszej imprezie - dodał Lang, informują, że w Zakopanem zostanie również zorganizowany wyścig dla najmłodszych.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl