Allmedica
Aktualności
Środa, 29 marca 2017 19:53

Droga przez las połączy dwie gminy

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i członek Zarządu Franciszek Kantor sprawdzali dzisiaj stan 800-metrowego odcinka drogi Niecew - Podole Górowa przebiegającej przez las. Zarząd Powiatu zdecydował, że zostanie ona utwardzona i odwodniona, co pozwoli mieszkańcom na swobodny przejazd przez leśny odcinek.
- To bardzo ważna trasa łącząca gminę Korzenna i Gródek nad Dunajcem – mówi starosta Marek Pławiak. – Jednak gruntowa, gliniasta i rozjeżdżona nawierzchnia sprawia, że droga jest nie do przebycia dla samochodów, a w okresie deszczowym nawet dla ciągników. Chcemy jeszcze w tym roku doprowadzić do sytuacji, aby można się nią było poruszać, tym bardziej, że współpracę w tym zakresie zaproponowali wójtowie obu gmin.

Na szczycie wzniesienia odcinek włącza się do drogi powiatowej w kierunku Lipnicy oraz do drogi gminnej w stronę Jasiennej i Bukowca.

- Mieszkańcy czekają na tę drogę od wielu lat – dodaje Franciszek Kantor, członek Zarządu. – Dzięki pracom finansowanym z budżetu Powiatu, nareszcie będą mogli bez problemu nią przejeżdżać.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Wici
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl