Barnaś
Aktualności
Środa, 31 maja 2023 10:34

Droga krajowa 28 w Kasinie Wielkiej zamknięta

W poniedziałek (29 maja) na drodze krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej pojawiły się liczne pęknięcia asfaltu i terenu wzdłuż drogi, świadczące o uaktywnieniu się w tym miejscu osuwiska.
Szczeliny miały długoś do 15 metrów i szerokości od kilku do ok. 20 cm.


Służby drogowe po otrzymaniu tych informacji zabezpieczyły teren i wprowadziły ograniczenia w ruchu pojazdów. Samochody osobowe mogły jeździć tą drogą, ale obowiązywał ruch wahadłowy i ograniczenie do 40 km/h asamochody ciężarowe były kierowane objazdem na drogę wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.


Drogowcy wypełnili powstałe pęknięcia asfaltem i kruszywem, żeby utrudnić wodzie przedostawanie się w niższe elementy konstrukcji drogi i podmywanie jej.

Wczoraj do prac przystąpili geolodzy i inspektorzy nadzoru budowlanego, których zadaniem jest ocena przyczyn osuwiska i ustalenie, w jaki sposób należy zabezpieczyć ten teren. Dziś ze względów bezpieczeństwa droga będzie zamknięta. Objazd dla wszystkich pojazdów zostanie wyznaczony drogą wojewódzką nr 964 przez Kasinę Dolną, następnie przez Wolę Skrzydlańską, Skrzydlną, Porąbkę i Dobrą.

źródło: GDDKiA

Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl