Parada Smoków
Aktualności
Czwartek, 12 maja 2022 20:00

Doskonałe spektakle komediowe i ogród sensoryczny w Teatrze KTO

Początek wiosny to idealna pora, by coraz częściej wychodzić z domu i cieszyć się wszystkim tym, co daje nam budząca się do życia natura i małopolskie instytucje kultury.
W Królewskim Miaście bez wątpienia odwiedzić watro Teatr KTO i jego nową siedzibę. Dawny budynek legendarnego Kina Wrzos stał się pierwszą instytucjonalną sceną teatralną w Podgórzu i nowym domem dla lokalnych i zagranicznych artystów.

Projekt stworzony według koncepcji artysty Aleksandra Janickiego doskonale łączy tradycję ze współczesnymi trendami. Nowa siedziba Teatru KTO to kombinacja nowoczesnej przestrzeni, pionierskich rozwiązań technologicznych, z jednoczesnym zachowaniem historycznych elementów. Jednym z kluczowych założeń projektu było odrestaurowanie fasady do jej pierwotnej formy z XIX wieku. Ciekawostką dla wszystkich odwiedzających jest uchylany dach, dzięki któremu możliwe jest otwarcie sali teatralnej na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy śnieg (okrągły dach teatru otwiera się na zasadach soczewki w aparacie fotograficznym).

Teatr KTO zaprasza nie tylko do wnętrz swojego niezwykłego budynku, ale również na wiosenny spacer do ogrodu sensorycznego. Niech maj i czerwiec będą pretekstem, by zajrzeć na krakowskie Podgórze. Ma być wyjątkowo słonecznie. Warto więc zaplanować sobie ten czas na świeżym powietrzu wśród zieleni, na kawie czy obiedzie w jednej z licznych kawiarni i restauracji (cały trakt turystyczny przy Kładce Bernatka), a później o g. 19.00 na jednym z KTO-wskich spektakli.

Co będzie można zobaczyć do końca tego sezonu artystyczne na scenie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie?

Cały repertuar i bilety: bilety.teatrkto.pl

Szczególnie polecamy:
13.05. Wieczór Komedii
14.05. Wieczór Komedii
18, 19.05. i 9.06. „Stroiciel grzebieni”
20.05. i 10.06 „Stroiciel grzebieni. Akt 2”
25.05. „Święci tego tygodnia. Komedia obyczajowa”
26, 27.06. „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna”
1.06. „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać”
2, 3, 4.06. „Słoneczni chłopcy”

Wraz z majem Teatr KTO pozwala sobie na zdecydowanie więcej luzu i improwizacji. Nikt nie wie, jak potoczy się akcja. Nie ma też gotowego scenariusza. Jeśli lubicie historie, które tworzą się na Waszych oczach zapraszamy na dwa improwizowane wieczory w najbliższy weekend w towarzystwie aktorów Grupy AD HOC i Impro KRK (m.in. znani z dużego ekranu Mateusz Janicki czy Krzysztof Piątkowski).

W drugiej połowie maja w KTO czeka nas maraton śmiechu z komediami Krzysztofa Niedźwiedzkiego pełnymi humoru i komicznych sytuacji.

Groteska niczym okulary obnaża absurdy naszego świata. „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna” to salwy śmiechu i intelektualna łamigłówka w jednym.

W „Świętych tego tygodnia. Komedii obyczajowej” poznamy Marcina Niewiarowskiego, głównego bohatera, który sfrustrowany swoim dotychczasowym życiem trafia do gabinetu psychoanalityka. Ten próbując zdiagnozować jego przypadek, wciąga go w szaloną opowieść. Wraz z bohaterem, odgrywanym na scenie po kolei przez wszystkich aktorów, wędrujemy przez kluczowe momenty jego pełnej absurdów historii. To przewrotna i prześmieszna opowieść, w której współgrają - brawurowe tempo, aktorskie kreacje, błyskotliwy humor, niespodziewane zmiany ról i zwroty akcji.

Jak trudno rozstać się z życiem i czym zapełnić pustkę po osobie, która od nas odeszła? Z tym mierzą się bohaterowie kultowego już „Stroiciela grzebieni” oraz „Stroiciela grzebieni. Akt 2” – niezwykle czułych opowieści pełnych ciekawych historii, anegdot i wspomnień. Reżyser Krzysztof Niedźwiedzki podobnie jak we wszystkich swoich spektaklach, zadbał o sporą dawkę słownego i sytuacyjnego humoru dzięki czemu to opowieść dla każdego. W obu częściach spektaklu, w których główne rolę grają znani z desek teatralnych oraz seriali telewizyjnych Elżbieta Firek i Maciej Słota, nie brakuje historycznych odniesień, komicznych zdarzeń, filozoficznych spekulacji i wzruszeń właściwych kochającym się ludziom, których nawet śmierć nie jest w stanie rozłączyć.

Na początku czerwca na scenie KTO po raz ostatni w tym sezonie zobaczymy „Słonecznych chłopców” wg. Neila Simona z brawurowymi rolami Leszka Piskorza i Jacka Stramy. Willy Clark (Leszek Piskorz) i Al Lewis (Jacek Strama) przez dziesięciolecia wspólnie bawili publiczność skeczami, których energię podsycały ich niełatwe relacje. Od lat skłóceni, nie rozmawiają ze sobą. Kiedy pojawia się propozycja powrotu na ukochaną scenę z ich popisowym numerem sprzed lat – znowu muszą, mimo wzajemnych animozji, spędzić ze sobą trochę czasu. Warto dodać, że Piskorz i Strama to koledzy ze studiów aktorskich, którzy po latach znów spotkali się na scenie – w Teatrze KTO. Brzmi ciekawie, prawda?

Serdecznie zapraszamy do Krakowa i Teatru KTO.

Więcej informacji: www.teatrkto.pl

źródło: Teatr KTO

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl