Kopalnia
Aktualności
Piątek, 23 listopada 2018 14:49

Do szkoły jechały niesprawnym autobusem

Nie dość, że dzieci jechały niesprawnym autobusem do szkoły, to jeszcze przewoźnik nie miał wymaganego zezwolenia na prowadzenie takich kursów. Na szczęście w porę zainterweniowali inspektorzy drogowi.

Małopolscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili w powiecie wielickim kontrolę autobusu, którym przewożonych było 28 dzieci do Szkoły Podstawowej. Podczas wnikliwej kontroli stwierdzono, że stan pojazdu nie pozwala na kontynuowanie dalszej jazdy.

Podczas badania inspektorzy stwierdzili m.in. nadmierne wycieki płynów eksploatacyjnych, oraz uszkodzone pasy bezpieczeństwa zarówno kierowcy jak i pasażerów.

- W związku z powyższym zatrzymany został dowód rejestracyjny, natomiast kierowca został ukarany mandatem karnym – poinformowali przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Podczas kontroli stwierdzono również wykonywanie przewozu regularnego specjalnego bez wymaganego zezwolenia, w związku z czym wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 8000 zł.

Opr. eł/WITD Kraków
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl