WSB
Aktualności
Niedziela, 25 września 2016 12:33

Dni otwarte krakowskiego MPO (zdjęcia)

KRAKÓW. Z okazji Dni Otwartych, w bazie MPO przy ul. ‎Nowohuckiej pojawiło się sporo osób chcących z bliska przyjrzeć się pracy w spółce. Po terenie oprowadzali wyznaczeni pracownicy MPO, którzy opowiadali: gdzie MPO trzyma sól na zimę, ile jest tej soli, jak szybko jeździ zamiatarka, po co i jak MPO mieli stare tapczany.
Przejście trasy z przewodnikiem prezentowało pełen zakres działań MPO Kraków. Trasa wiodła m.in przez ‎Dyspozytornię Główną, w której na co dzień podejmowane są kluczowe decyzje dotyczące bieżących działań firmy, Zakład Demontażu ‎Odpadów Wielkogabarytowych, gdzie m.in. wytwarzane jest ekologiczne paliwo alternatywne. Na trasie zwiedzania był także pokaz sprzętu do zimowego utrzymania ‎miasta (pługi, solarki różnych wielkości, magazyn soli) oraz pokaz działania sprzętu oczyszczającego ulice, chodniki i ścieżki rowerowe ‎‎(zamiatarki, polewaczki, sprzęt różnej wielkości).
Spacer po Lamusowni pozwolił na praktyczne ‎przypomnienie podstawowych informacji o systemie gospodarki odpadami w Krakowie, obrazowe ‎wyjaśnienie tego, co się dzieje z odpadami i dlaczego warto je segregować.

Dla tych, którzy nigdy jeszcze nie korzystali z Lamusowni, omówione zostały również zasady postępowania w tym miejscu, a zainteresowani mogli ‎zapoznać się ze wszystkimi dodatkowymi programami, które bez żadnych dodatkowych opłat są dostępne dla mieszkańców Krakowa, m.in. Elektrobrygada na telefon, ‎‎100% korzyści- odbiór tekstyliów, program odbioru odpadów zielonych i „wielkich gabarytów” ‎itp.‎

Każdy uczestnik otrzymał firmowe gadżety ‎i pamiątki. W programie wycieczki był również czas na sesję zdjęciową w zamiatarce albo śmieciarce.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe MPO Kraków
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl