WSB
Aktualności
Wtorek, 24 stycznia 2023 08:49

Dlaczego wynajem samochodu w Krakowie się opłaca? (art. sponsorowany)

Wielu osobom Kraków kojarzy się z wiecznie nieustającymi korkami i dużą częstotliwością ruchu na drogach publicznych. Jest to spowodowane w większości informacjami czerpanymi z mediów, które mówią o długotrwałych remontach wielu obwodnic. Czy sytuacja jest aby na pewno aż tak poważna jak można wyczytać?
Poruszanie się po Krakowie w niektórych regionach rzeczywiście nie jest łatwe w ostatnim czasie. Spowodowane jest to chęcią poprawy infrastruktury i budową nowych dróg czy linii tramwajowych. Nie można jednak powiedzieć, że w godzinach szczytu „stoi” całe miasto. Wiele dróg wciąż kwalifikuje się do tych o umiarkowanym, bądź nawet małym natężeniu ruchu. Stąd też informacje, jakoby wynajmowanie pojazdów osobowych w tym mieście się nie opłacało, są przesadzone.

Jakie korzyści wynikają z wynajmu samochodu w mieście Królów?


Odbywając w Krakowie podróż służbową czy przyjeżdżając tutaj po prostu pozwiedzać, wypożyczenie samochodu jest wbrew pozorom bardzo wygodne. Większość atrakcji i zabytków jest ulokowanych w jednym miejscu, a dokładniej w okolicach Starego Miasta, gdzie śmiało można zostawić auto na parkingu i pospacerować. Inne atrakcje jak chociażby szeroko znany Kopiec Kościuszki, są już nieco bardziej oddalone od centrum, a dojazd do nich nie wymaga godzin spędzonych w korkach.
Sam wynajem pojazdu jest w tej części Polski bardzo popularny, a co więcej znakomicie prosperuje. Wiele punktów rozlokowanych po całym mieście oraz usługa podstawiania samochodu pod wskazany przez klienta adres to czynniki przyciągające coraz większą liczbę klientów.


Czy podróżowanie komunikacją miejską nie będzie bardziej opłacalne?


Błędem byłoby negowanie krakowskiej komunikacji miejskiej. Usługi te prosperują w mieście niezwykle dobrze i często są ratunkiem dla wielu podróżujących. Różnorodność autobusów i tramwajów pozwala na skuteczny dojazd do celu. Problem w tym, że usługa komunikacji bardziej opłaca się samym mieszkającym w Krakowie na stałe, aniżeli przyjezdnym. Dlaczego? Otóż skomplikowany układ krzyżówek utrudnia przyjezdnym znalezienie dobrego przystanku, a co za tym idzie – zabiera sporo cennego czasu.

Wypożyczenie samochodu – co należy mieć przy sobie?


Chcąc wynająć samochód, nie jest potrzebne nawet wychodzenie z domu. Niemniej, jednak kiedy kierowca przyjedzie wraz z naszym samochodem, będzie prosił o pokazanie niezbędnych dokumentów. Każda wypożyczalnia Kraków - https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/krakow - oczekuje ukazania dowodu tożsamości wraz dokumentem uprawniającym do poruszania się pojazdem z danej kategorii. Dodatkowo niezbędna okaże się karta płatnicza, z której pobrane zostaną środki na czynsz wynajmu i kaucję zwrotną.
Oczywiście, po skończeniu usługi i oddaniu pojazdu, kaucja zostanie nam w pełni zwrócona. Wynajmując pojazd uzyskujemy pełne ubezpieczenie i gwarancję bezpieczeństwa na wypadek szkody. Dodatkowo, większość wypożyczalni dysponuje ogromną flotą pojazdów o przeróżnych segmentach, z których każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Nie można więc powiedzieć, że wynajem samochodów w Krakowie jest nieopłacalny, a takie informacje czerpane z zewnątrz, warto brać z przymrużeniem oka.
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl