Golemo
Aktualności
Środa, 19 marca 2014 22:33

Dla rowerzystów i biegaczy

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy wolę spędzać czas wolny w sposób aktywny. Do 2020 roku w Województwie Małopolskim powstanie zintegrowana sieć tras rowerowych, biegowych i narciarskich tras biegowych. Założenia tej koncepcji przedstawił we wtorek Jacek Krupa, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
– W ostatnich latach w naszym regionie powstało aż 629 obiektów. Wśród nich są pływalnie, sale gimnastyczne, orliki. To jednak nie koniec rozbudowy infrastruktury sportowej w Małopolsce. W ciągu najbliższych lat samorząd województwa przeznaczy na ten cel 200 milionów złotych – mówił podczas prezentacji członek zarządu Jacek Krupa.

Przypomnijmy – działania wspierające aktywność sportową i kulturę fizyczną to jeden z punktów Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020.

Wśród planowanych tras rowerowych mają się znaleźć rowerowe „autostrady”, które połączą wschód i zachód województwa (np. Wiślana Trasa Rowerowa, EuroVelo, VeloSkawa), czy północ z południem (np. VeloRaba, VeloDunajec, VeloBiała, VeloPrądnik). W sumie to ponad 1265 km. Warto przypomnieć, że oprócz tych głównych arterii, powstanie także dodatkowo 626 km tras: VeloBeskid, VeloSoła, VeloRudawa, VeloTatra, VeloPogórze, VeloRopa, VeloJura.

Biegacze mogą z kolei liczyć na rozwój ścieżek sportowych w najważniejszych miastach województwa – Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. To łącznie 346 km.

To jednak nie wszystko – województwo planuje też rozwijać narciarskie trasy biegowe.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl