Aktualności
Środa, 10 sierpnia 2016 08:21

Co dalej z krakowskim "szkieletorem"?

W lipcu wstrzymano prace przy przebudowie szkieletora. Jak się okazuje, dalsza rozbiórka odbędzie się pod ziemią i ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.
Przebudowa szkieletora ruszyła pod koniec marca. Od tego czasu wykonano kilka wyburzeń, rozebrano elementy żelbetowe po stronie zachodniej i południowej, a następnie rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji stalowej od strony północnej. Wyburzono niższą część budynku.

Mniej więcej w połowie lipca prace przerwano. Częściowo było to związane ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Jednak wkrótce robotnicy wrócą na plac budowy, a prace rozbiórkowe zejdą pod ziemię.

Przypominamy, że szkieletora zastąpi kompleks pięciu budynków (Unity Centre) przy rondzie Mogilskim z głównym Unity Tower (Wieża Jedności). Całość ma być ukończona w połowie 2018 roku. Nowy wieżowiec będzie miał 102,5 metrów wysokości i 27 kondygnacji. Znajdą się tam biura do wynajęcia, a na samej górze przeszklony taras widokowy oraz restauracja. Koszt inwestycji szacuje się na 100 mln euro.

opr. ab
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl