Allestetis
Aktualności
Niedziela, 10 września 2023 09:44

Chrzanów zainwestował w sport i rekreację

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy, w nim 3 nowoczesne letnie baseny, stadion piłkarski z zadaszonymi trybunami i zapleczem oraz duży parking.
To wszystko dla mieszkańców Chrzanowa, którzy wiele lat czekali na taką inwestycję. W uroczystym otwarciu obiektu udział wziął wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecny był poseł Krzysztof Kozik.

Razem jesteśmy silniejsi

- Budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego była jedną z największych i najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji w Chrzanowie w ostatnich latach. Z realizacją tak wielkiego zadania wiążą się duże koszty. Miasto Chrzanów pozyskało na ten cel środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie w wysokości łącznie ok. 16,4 mln zł to ponad 86% kosztów całej inwestycji. Gramy do jednej bramki. Dobra współpraca na linii rząd – samorząd owocuje takimi spektakularnymi projektami służącymi mieszkańcom – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Robi wrażenie

Obiekt składa się z trzech otwartych basenów letnich z pełnym zapleczem sanitarno-technicznym, pomieszczeniami obsługi oraz strefą gastronomiczną. Obok strefy do pływania powstał profesjonalny stadion piłkarski z oświetleniem, zadaszonymi trybunami oraz pełnym zapleczem. Boisko o wymiarach 105 m na 68 m pokryte jest sztuczną murawą i spełnia wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek IV ligi.

Kompleks ma 36 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

- Takie miejsca jak profesjonalne boisko piłkarskie oraz otwarte baseny to centra integracji rodzinnej oraz lokalnej społeczności. Wszystkie takie inwestycje prowadzone na terenie Małopolski są ważne i potrzebne. To przykład działań w imię wspólnego celu, jakim jest dobro mieszkańców – mówi wojewoda Kmita.


Piłka w grze

Uroczystemu otwarciu basenów letnich i Stadionu Miejskiego w Chrzanowie towarzyszyły turnieje piłkarskie. Jako pierwszy odbył się turniej piłkarski Chrzanów Dan Cake Cup 2023. W zawodach wzięli udział młodzi piłkarze U-11 z 12 szkółek piłkarskich takich jak m.in.: Wisła Kraków, Akademia BVB Łukasza Piszczka, Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, Ruch Chorzów i innych.

Zwieńczeniem dnia był mecz drużyn oldbojów Reprezentacji Śląskiego ZPN i Fabloku.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl