Aktualności
Sobota, 25 kwietnia 2015 23:58

Bronisław Komorowski w Ludźmierzu (zdjęcia)

Po południu Bronisław Komorowski odwiedził, już bez małżonki, górali uczestniczących w I Zjeździe Karpackim w Ludźmierzu. Głowę państwa przywitali przed domem Związku Podhalan Andrzej Skupień - prezes Związku Podhalan, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.
- Spotkali my się tutaj coby radzić o nas i o naszych problemach, ale również o tym co nas łączy - mówił Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan. - Cenimy nasze rodziny. Często na Podhalu są one wielopokoleniowe. Dostaliśmy odpowiedź od pana prezydenta na sprawy, które nas nurtują, a są związane z dbałością o rodzinę. Prezydent zapewnił nas, że tych spraw nam przypilnuje – dodał.

Komorowski zapewnił górali, że czuje się z nimi szczególnie związany. Ich przywiązanie do tradycji ma ogromne znaczenie dla Polski, szczególnie dbałość o rodzinę - mówił.

- Góry uczą pokory, bo człowiek czuje się w nich malutki, a jeśli idzie o dużą rodzinę to mógłbym zostać góralem - stwierdził prezydent, który wziął również udział w rozpaleniu watry.

js/ zdjęcia Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl