Kopalnia
Aktualności
Czwartek, 1 marca 2018 12:20

Bezpieczna Małopolska 2018: Rekordowe środki na zakup sprzętu dla OSP

Blisko 2 mln zł przeznaczy w tym roku Województwo Małopolskie na zapewnienie gotowości bojowej strażaków z jednostek OSP z regionu. To największa pula środków w dotychczasowej historii konkursu Bezpieczna Małopolska. Za te pieniądze druhowie będą mogli kupić m.in. nowy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych, odzież ochronną do zadań bojowych, a także – po raz pierwszy – samochody ratowniczo-gaśnicze.
O dofinansowanie dla swoich jednostek OSP mogą ubiegać się gminy z naszego regionu. Na złożenie odpowiednich dokumentów mają czas do 16 marca br.

- Nie bez powodu to właśnie strażacy cieszą się największym zaufaniem Polaków wśród wszystkich służb mundurowych. Na nich można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze są w miejscach, w których jest zagrożone ludzkie zdrowie lub życie. Angażują się też w inicjatywy społeczne, kulturalne. Ta praca jest bezcenna, dlatego już od kilku lat wspieramy jednostki OSP przekazując środki na zakup sprzętu, remonty remiz czy kupując nowe samochody. Cieszę się, że w tym roku w budżecie województwa udało się wygospodarować rekordową kwotę, prawie 2 mln zł na konkurs „Bezpieczna Małopolska”, a kolejne 3 mln na „Małopolskie Remizy” - podkreślił wicemarszałek Wojciech Kozak.

W ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2018” gminy – w imieniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze swojego terenu – mogą ubiegać się o środki na zakup sprzętu, m.in. systemów selektywnego wybierania, pomp szlamowych, agregatów prądotwórczych, defibrylatorów oraz odzieży ochronnej do działań bojowych, radiotelefonów, a także – po raz pierwszy – dofinansować zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do 16 marca br. wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Należy pamiętać, że o dochowaniu tego terminu decyduje data wpływu do urzędu marszałkowskiego, a nie data stempla pocztowego.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl