WSB
Aktualności
Piątek, 9 marca 2018 18:30

Będzie nowy asfalt w Jelnej

W Jelnej została podpisana umowa na realizację II etapu remontu drogi wraz z budową chodników i kanalizacji deszczowej. W spotkaniu wziął udział starosta nowosądecki. Przetarg wygrała firma „Fedko” i to właśnie z jej właścicielem została oficjalnie podpisana umowa.
- W 2016 roku zawarliśmy porozumienie z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem w sprawie przekazania mu zarządzania drogą powiatową Sienna - Siedlce na odcinku blisko trzech kilometrów od Siennej w kierunku Jelnej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Pozwoliło do wójtowi uzyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 na przebudowę tej drogi.

Wartość całej inwestycji to 2.890.271,15 zł, w tym dofinansowanie ze środków UE w ramach PROW - 1.809.968 zł, udział powiatu 455.000 zł i z budżetu gminy 625.303 zł.

Zadanie jest realizowane w II etapach, w latach 2017 – 2018.

- W ramach pierwszego etapu wykonano nową nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku, ponad kilometr chodników, przejścia dla pieszych, kanalizację deszczową, odwodnienie drogi, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdów publicznych i indywidualnych – tłumaczy starosta Marek Pławiak.

Pierwotny zakres robót został rozszerzony o likwidację tzw. przełomów w jezdni. Łączna wartość dodatkowych prac to 129 355,39 zł. Prace przy I etapie realizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Obecnie gmina uzyskała wymagane zezwolenie i przystępuje właśnie do realizacji II etapu inwestycji w Jelnej.

- Zarząd Powiatu przeznaczył na tę inwestycję ponad 188 tysięcy złotych – mówi starosta Marek Pławiak. – Ponadto w tym roku przekażemy gminie 25 tysięcy złotych na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania drogi.

W ubiegłym roku przekazano na ten cel z budżetu powiatu ponad 23 tysiące złotych.

- Bardzo dobrze układa nam się współpraca ze starostą Markiem Pławiakiem – mówił wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz. – Dzięki jego wsparciu, mieszkańcy mogą korzystać z nowych dróg i chodników. Ruch jest coraz większy i chodzenie poboczami, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest bardzo niebezpieczne. Dzięki prowadzonym inwestycjom, mieszkańcy gminy i turyści mogą poruszać się bezpiecznie.

olsz/ zdj. Maria Olszowska
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl