Aktualności
Piątek, 14 czerwca 2019 11:37

Artystycznie w Starym Sączu

Na płycie Rynku w Starym Sączu odbył się XXXVI Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Organizatorem imprezy był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.
Gości witał dyrektor PMDK Krzysztof Szewczyk, a otwarcia imprezy dokonali w imieniu starosty nowosądeckiego Marian Dobosz - członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz Adam Skwarło - wizytator z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

W konkursie uczestniczyło ponad 420 osób z 37 zespołów rywalizujących ze sobą w kategoriach tanecznych, wokalnych i wokalno-instrumentalnych z całego Województwa Małopolskiego. Po występach nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczanie nagród przez Mariana Dobosza - członka Zarządu PN, Adama Skwarło - wizytatora z Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu oraz dyrektora PMDK w Starym Sączu - Krzysztofa Szewczyka.

Jury w składzie: Sławomir Biel, Katarzyna Bodziony, Mirosław Haczek oraz Jarosław Kuśnierz postanowiło przyznać:

NAGRODA STAROSTY - Still Laughing – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. A. Kamińskiego w Krakowie.

FORMY BALETOWE: I - Zespół Baletowy Piruet – Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie, II - Zespół Baletowy Scena Ruchu – Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie ul. Grunwaldzka.

TANIEC: I - Mini Szok – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Allegro II – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Dance Effort III – Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, Best – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach; II - Babeczki i Spółka – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Alibi – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Best – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu; III - Pompon Team – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Dance Effort IV – Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, Trouble Maker - Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

WYRÓŻNIENIA: Allegro I – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Red Nights – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Zespół Tańca Nowoczesnego – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. A. Kamińskiego w Krakowie.

ZESPOŁY REGIONALNE: I - Krakowiak – Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” w Krakowie, II - Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Lajkoniki” II – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. A Kamińskiego w Krakowie, III - Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Lajkoniki” I – Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. A Kamińskiego w Krakowie, Poleczka – Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

ZESPOŁY WOKALNE: I - Duet „Sisters” – Pałac Młodzieży w Tarnowie, Puzzle – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie, II - Przednutki – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, Zespół Wokalny – Pałac Młodzieży w Tarnowie, Sway – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, III - Tercet Wokalny One 3 – Pałac Młodzieży w Tarnowie, Traykoty – Powiatowy Dom Kultury w Starym Sączu.

WYRÓŻNIENIE: Tercet Wokalny – Pałac Młodzieży w Tarnowie.

ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE I INSTRUMENTALNE: I - Rush – Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, Spin Acoustin – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Floyd Ross – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

(olsz)

Fot. PMDK
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl