Allmedica
Aktualności
Środa, 26 kwietnia 2017 10:32

Arcybiskup Jędraszewski na sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego

Kwietniową sesję sejmiku rozpoczęło wystąpienie Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
Arcybiskup swoim przemówieniem nawiązał do poematu kardynała Karola Wojtyły "Myśląc ojczyzna": - To właśnie tu, w sejmiku, toczą się ważne sprawy dla naszej małej ojczyzny - Małopolski. To także kwestie, które są niezwykle istotne również z punktu widzenia kościoła. A Kościół wchodzi w rzeczywistość świecką na zasadzie gotowości dialogu i współpracy - podkreślał arcybiskup Jędraszewski, który nawiązał również do Światowych Dni Młodzieży. - Dziękuję za wsparcie i pomoc we współorganizacji tego niezwykłego spotkania. Samorząd województwa wykazał się wielką otwartością i dobrem, dzięki czemu ŚDM były wzajemnym ubogaceniem i radością oraz poprzez Małopolskę, wielką promocją Polski - zakończył.

Podczas sesji radni zdecydowali m. in. o wsparciu po raz kolejny Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Z budżetu województwa przekazano na ten cel prawie 144 tys. zł.

Dzięki środkom dla MDON w całej Małopolsce zostaną zorganizowane ciekawe imprezy z myślą o niepełnosprawnych m.in. piknik integracyjny, koncerty, warsztaty artystyczne oraz zawody sportowe.

źródło: UMWM

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl