Kopalnia
Aktualności
Środa, 8 kwietnia 2015 11:47

Apel Związku Podhalan w sprawie "Konwencji"...

Związek Podhalan apeluje do Prezydenta RP o nieratyfikowanie "Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej", która jak argumentują Podhalanie - stanowi podstawę do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową.
Jak czytamy w apelu do prezydenta Bronisława Komorowskiego - zapisy konwencji "naruszają fundamentalne wartości, na których zbudowana jest wspólnota polskiego Narodu. Przez całe wieki pomimo różnych zmian politycznych i cywilizacyjnych, zaborów i wojen Polska trwała, bo jej twierdzą był próg rodzinnego domu. Szczególnie bulwersują nas zapisy zobowiązujące Państwo Polskie do obowiązkowego wprowadzenia na wszystkich poziomach edukacji nauczania, odrzucającego "stereotypowe pojmowanie ról społecznych mężczyzn i kobiet". Propagowanie ideologii gender oznacza jawną ingerencję w fundamentalne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawanymi przez nich wartościami".

I dalej: "Konwencja, mając niewiele wspólnego z celami deklarowanymi w nazwie, staje się faktycznie podstawą do ataku na rodzinę, religię, kulturę i tradycję narodową, które traktuje jako "instrumenty przemocy". Nie zgadzamy się na ideologiczne eksperymenty społeczne, które uderzają w podstawy naszego bytu narodowego, obrażają nasze poczucie godności i godzą w uświęcone kanony wychowania i życia rodzinnego, opartego na małżeństwie rozumianym jako związek kobiety i mężczyzny".

W apelu zaznaczono, że Polska, jako państwo zachowujące wartości cywilizacji chrześcijańskiej, jest krajem o najniższym w Unii Europejskiej poziomie przemocy wobec kobiet, co znalazło odzwierciedlenie w raporcie unijnej Agencji Praw Podstawowych. "Nasze ustawodawstwo skutecznie walczy z tego typu patologiami, zaś obowiązujący porządek konstytucyjny daje wystarczające gwarancje ochrony praw i wolności Polek i Polaków" - argumentują autorzy apelu.

Na zakończenie dodają: "W poczuciu odpowiedzialności za losy naszej Ojczyzny, wierni tradycji i nauczaniu świętego Jana Pawła II - Honorowego Związku Podhalan, apelujemy do Pana Prezydenta o wnikliwą analizę dokumentów i nieratyfikowanie tej Konwencji. "Czas próby polskich sumień trwa" (św. Jan Paweł II), a Polska powinna być silną rodziną".

Apel w imieniu członków ZP podpisał Andrzej Skupień prezes Związku Podhalan w Polce oraz ks. prałat Władysław Zązel kapelan Związku Podhalan w Polsce.

s/ zdj. Michał Adamowski
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl