Allmedica
Aktualności
Środa, 3 września 2014 13:03

Apel Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie pomocy humanitarnej dla uchodźców w Regionie Kurdystanu

"Samorząd Województwa Małopolskiego wyraża swoje głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją w Regionie Kurdystanu w Iraku, z którym od roku 2011 podejmuje współpracę w ramach Deklaracji o Współpracy pomiędzy oboma regionami" - napisali radni sejmiku w apelu skierowanym m.in. do prezydenta RP, ministra SZ, Ambasadora RP w Bagdadzie oraz samorządowców w całym województwie.
W liście czytamy: "Obecnie na terenie 5-milionowego Regionu Kurdystanu przebywa ponad 1,4 miliona uchodźców. Zdecydowana większość to uchodźcy z Iraku, ofiary konfliktu zbrojnego, szukający bezpiecznego schronienia zarówno w trudno dostępnych terenach górskich, pozbawionych podstawowych warunków do życia jak i poza granicami kraju. Przewiduje się, że liczba uchodźców z terenów samej Syrii do końca roku wzrośnie na terenie Kurdystanu o kolejne 200 tysięcy.

Samorząd Województwa Małopolskiego włączając się w działania podejmowane przez polskie instytucje i organizacje (MSZ, Caritas, PAH) apeluje również do wszystkich mieszkańców regionu o solidarność z ofiarami konfliktu i podjęcie aktywnych działań na rzecz niesionej pomocy humanitarnej.

Apelujemy do małopolskich mediów o przeprowadzenie uwrażliwiających społecznych kampanii informacyjnych, związanych z prowadzonymi działaniami charytatywnymi, apelujemy również do innych województw o podejmowanie inicjatyw umożliwiających niesienie szybkiej pomocy tak finansowej jak i rzeczowej. Jesteśmy przekonani, iż tylko wspólne i skoordynowane działania mogą stać się realną pomocą dla tysięcy ofiar tragedii rozgrywającej się na oczach całego świata."

Aple otrzymali: Prezydent RP, Minister Spraw Zagranicznych, Ambasador RP w Bagdadzie, Konsul RP w Irbilu, Metropolita Krakowskim, Przewodniczący Sejmików RP, Marszałkowie Województw RP, Powiaty i Gminy w Województwie Małopolskim, organizacje humanitarne oraz media Województwa Małopolskiego.

s/ zdj. Malopolskie.pl
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl