Aktualności
Wtorek, 12 maja 2015 20:30

Andrzej Duda w Krakowie (zdjęcia)

Dzisiaj w Krakowie gościł kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda, który złożył kwiaty na trumnie Józefa Piłsudskiego w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu w 80. rocznicę śmierci marszałka. Pomodlił się również przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.
Potem na Rynku Głównym spotkał się z protestującymi pielęgniarkami, które zapewnił że zdaje sobie sprawę z ich złego położenia. Jego zdaniem, problem ich niskich płac i trudnych warunków pracy wymaga szybkiej reakcji i rozwiązań, które realnie zmienią ten stan.

– Spotkałem się z paniami pielęgniarkami, które tutaj w Krakowie pod pomnikiem Adama Mickiewicza miały swoje spotkanie protestacyjne. Rozmawialiśmy o trudnych warunkach pracowych i płacowych, do jakich są zmuszone – mówił w trakcie konferencji prasowej.

Andrzej Duda zaznaczył, że polepszenie warunków pracy pielęgniarek wpłynie pozytywnie nie tylko na ich osobistą sytuację, lecz także przełoży się na dobro pacjenta. Według kandydata, warunki w jakich pracują pielęgniarki wpływają na bezpieczeństwo pacjentów.

– Drzwi pałacu prezydenckiego będą dla pań zawsze otwarte – mówił, przypominając, iż dostał od pań pismo, stąd wie, że problemów jest mnóstwo i należy zacząć je rozwiązywać. Duda podjął zobowiązanie, że nawet nie tyle jako kandydat, a jako mężczyzna, dotrzyma danego słowa.

Andrzej Duda przed spotkaniem z pielęgniarkami złożył kwiaty na trumnie Józefa Piłsudskiego w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu w 80. rocznicę śmierci marszałka. Pomodlił się również przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.

Nadal nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z Pawłem Kukizem. Jeszcze w niedzielę Andrzej Duda zapowiadał, że będzie się chciał spotkać z kandydatem, który zdobył poparcie 20 procent głosujących, aby porozmawiać o jego wsparciu w drugiej turze wyborów

Zapytany o ewentualny termin spotkania odpowiedział krótko - "zobaczymy".

Tekst i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl