Golemo
Aktualności
Sobota, 29 kwietnia 2017 08:51

Akcja CBŚP w Małopolsce. Gang rozbity

Ponad 200 kilogramów narkotyków rozprowadziła w Norwegii zorganizowana grupa przestępcza z Mazowsza. Gang został rozbity przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Nielegalny proceder był prowadzony m.in. na terenie województwa małopolskiego.

Policjanci warszawskiego CBŚP zatrzymali 13 osób odpowiedzialnych za rozprowadzanie narkotyków w Norwegii. Kolejne dwie były doprowadzone z zakładów karnych, gdzie odbywają kary za inne przestępstwa. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące nie tylko działania w grupie, przemytu narkotyków, ale również handlu bronią.

- Do zatrzymań doszło w Warszawie, Kozienicach, Pionkach, Jordanowie i Szczecinie – podaje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP. - Jak ustalili policjanci grupa ta działała w latach 2009-2014 w Piasecznie i na południowym Mazowszu. Zajmowała się przede wszystkim przemytem narkotyków z Hiszpanii, Polski, Holandii do Norwegii.

Członkowie grupy mieli korzystać z wytwórni amfetaminy, zlokalizowanych w Małopolsce i na Mazowszu, i sprzedawali amfetaminę, kokainę i ekstazy.

Policjanci CBŚP ustalili, że zatrzymani ściśle współpracowali ze zlikwidowaną w 2013 roku grupą "Bukaciaka". Do tego na swoim koncie mają handel bronią i jej posiadanie.

- Do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie trafiło teraz w sumie 15 osób. W stosunku do kilku osób wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Poza tym osoby te usłyszały zarzuty przemytu narkotyków, obrotu nimi, jak również handlu bronią i jej posiadania – dodaje policjantka.

Na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo w stosunku do 12 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Dotychczas w prowadzonym śledztwie zarzuty przedstawiono ponad 110 osobom, z czego blisko 70 zostało tymczasowo aresztowanych.


źródło: CBŚP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl