Golemo
Aktualności
Czwartek, 23 lipca 2015 14:23

8 cudzoziemców naruszyło przepisy

Ujawnienie 8 cudzoziemców naruszających przepisy to efekt działań funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich trzech dni.
Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w Żorach, Gliwicach i Suchej (powiat strzelecki) zatrzymano sześciu Ukraińców. Pięcioro z nich wykorzystywało posiadane dokumenty pobytowe, z prawem do pracy w Polsce, w celu innym niż deklarowali podczas składania wniosku wizowego (m.in. praca za granicą, odwiedziny u krewnych, zakupy). Kolejny przebywał w Polsce bez ważnej wizy. W stosunku do cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, zakończone we wszystkich przypadkach wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

- Podróżujący po Polsce Nigeryjczyk, który został ujawniony w Chyżnem, posiadał przy sobie jedynie węgierską kartę pobytu. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz pouczony o zasadach przebywania i poruszania się po terytorium państw Schengen i konieczności natychmiastowego udania się do państwa, na terytorium którego posiada legalny pobyt. W wyniku kontroli, przeprowadzonej na targowisku miejskim w Szczucinie, Straż Graniczna ujawniła Bułgara, który handlował bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Mężczyzna został ukarany mandatem - podsumowuje chor. sztab. SG Maciej Nowak ze Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl