WSB
Aktualności
Czwartek, 6 grudnia 2018 15:30

76. Konkurs Szopek Krakowskich na Rynku Głównym

Tradycyjnie w pierwszy czwartek grudnia przed pomnikiem Adama Mickiewicza swoje dzieła zaprezentowali uczestnicy 76. Konkursu Szopek Krakowskich.

Wydarzenie rozpoczęło się po godz. 10.00 przy pomniku Adama Mickiewicza. Następnie w samo południe, po hejnale, korowód twórców przeszedł wokół Rynku Głównego przed estradę targów bożonarodzeniowych, gdzie odbyła się oficjalna prezentacja.

Wyniki konkursu poznamy w najbliższą niedzielę, 9 grudnia, o godz. 14.00 w Pałacu Krzysztofory. Dwie godziny później w Celestacie na ul. Lubicz 16 zostanie otwarta wystawa pokonkursowa.

W tym roku wydarzenia te mają szczególny charakter, ponieważ krakowskie szopkarstwo zostało wpisane na prestiżową Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, na której znajdują się przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje z całego świata.

Co istotne, krakowskie szopki można obejrzeć także w przestrzeni miejskiej. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym rozmieściło po całym mieście ponad 40 najpiękniejszych prac. Można je oglądać na placach, w parkach, w witrynach sklepów, hoteli, restauracji i w galeriach handlowych w ramach akcji „Wokół szopki”.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl