Bieh
Aktualności
Czwartek, 2 sierpnia 2018 23:20

75. Tour de Pologne. Wyścig rusza już 4 sierpnia

W siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa przed 75. Tour de Pologne UCI World Tour oraz I etapem Kraków-Kraków.
W konferencji wzięli udział między innymi: Katarzyna Król – zastępca Prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu, Czesław Lang Dyrektor Generalny Tour de Pologne i dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

Podczas spotkania z dziennikarzami przekazane zostały informacje o startujących zawodnikach i ekipach, o wydarzeniach poprzedzających tegoroczny wyścig, o zmianach w organizacji ruchu i przebiegu I etapu.

To wyjątkowa edycja Tour de Pologne, przypada bowiem na 90-lecie wyścigu i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwszy etap odbędzie się w Krakowie, piąty z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do BUKOVINA Resort, a siódmy z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej.

Krakowska konferencja była też okazją do zaprezentowania filmu historycznego o Tour de Pologne oraz zaproszeń na inne atrakcje związane z wyścigiem. Zmaganiom najlepszych kolarzy świata będzie towarzyszył Kinder+ Sport Mini Tour de Pologne pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. To wydarzenie jest od lat integralną częścią naszego narodowego wyścigu. Odbędzie się przy okazji pięciu etapów, między innymi w Krakowie.

Kolejne ważne wydarzenie to TAURON Tour de Pologne Amatorów, który odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej 10 sierpnia, tuż przed ostatnim etapem wyścigu. Na trasie będą do pokonania dwa podjazdy, czyli „ściana BUKOVINA” i „ściana HARNAŚ”, na których kilka godzin później będą ścigali się zawodowcy.

Wyścig Tour de Pologne 2018 rozpocznie się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwszego dnia wyścigu kolarze będą mieli do pokonania płaski etap o długości 134 kilometrów. Na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON –Bachowice (IV kat.) oraz Kaszów (IV kat.), a także Premia Specjalna Lanckorona oraz 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Krakowie. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy po cztery kilometry każda

Etapy:
4 sierpnia: Rynek Główny w Krakowie - Kraków (134 km)
5 sierpnia: Tarnowskie Góry - Katowice (156 km)
6 sierpnia: Stadion Śląski w Chorzowie - Zabrze (139 km)
7 sierpnia: Jaworzno - Szczyrk (179 km)
8 sierpnia: Kopalnia soli "Wieliczka" - Bielsko-Biała (152 km)
9 sierpnia: Zakopane - Bukowina Resort (129 km)
10 sierpnia: Bukowina Resort - Bukowina Tatrzańska (136 km)

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Tour de Pologne
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl