Golemo
Aktualności
Środa, 25 września 2019 08:40

5 milionów złotych na remonty nowosądeckich dróg

Dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Starosta Marek Kwiatkowski otrzymał od wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę na blisko 5 milionów złotych. Pieniądze zostaną wydane na remonty dróg. W sumie w tym roku, władze Powiatu Nowosądeckiego otrzymały już ponad 9 milionów złotych na ten cel!
- Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na remont drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze w miejscowościach Trzetrzewina i Chochorowice oraz na remont drogi powiatowej Żegiestów – Szczawnik – Muszyna, a dokładnie ulicy Zazamcze w Muszynie – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że uzyskaliśmy te pieniądze. Dzięki inwestycjom poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców. Wojewoda Piotr Ćwik jest bardzo przychylny Sądecczyźnie. Zna nasze potrzeby i trudny teren. Jestem wdzięczny, że przekazał nam promesę na tak wysoką kwotę.

Przed drogowcami jest sporo pracy - inwestycje muszą być zakończone w tym roku.

Podczas spotkania w Krakowie wojewoda podkreślił, że te pieniądze są przeznaczone na naprawę dróg lokalnych, z których najczęściej korzystają mieszkańcy. W sumie przekazał włodarzom gmin, miast i powiatów blisko 12 milionów złotych. Największą kwotę otrzymał Powiat Nowosądecki - 4 mln 924 tys. zł.

- Obie drogi przeznaczone do remontu są ważne, jedna z nich łączy gminę Chełmiec z Podegrodziem. Postanowiliśmy, że oprócz tego, co otrzymamy, dołożymy z własnych środków ponad dwa miliony złotych, żeby wyremontować całą tę prawie sześciokilometrową drogę – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Został już ogłoszony przetarg na remont obu dróg. Gdyby nie pomoc rządowa, nie zrobilibyśmy tego, bo nie mamy takich środków. Tym bardziej dziękujemy za wsparcie.


W 2019 r., 95 małopolskich samorządów otrzymało ponad 119 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dofinansowano w sumie 343 zadania.

olsz/ zdj. MUW
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl