Golemo
Aktualności
Środa, 2 sierpnia 2017 13:35

51. Festiwal im. Jana Kiepury, czyli pochwała różnorodności

Już za dwa tygodnie, Krynica-Zdrój stanie się polską stolicą muzyki. A to wszystko za sprawą festiwalu im. Jana Kiepury, wybitnego polskiego śpiewaka, znanego w świecie jako „król tenorów”. Na wydarzenie, które rozpoczyna się 12 sierpnia i potrwa przez osiem dni, przyjadą największe sławy polskiej sceny muzycznej, oraz wspaniali zagraniczni artyści.
Zaprezentują się w niezwykle różnorodnym programie, który zaplanowany został w taki sposób, by zaspokoić najrozmaitsze gusta.

Dla wytrawnych melomanów, Rada Programowa festiwalu, przygotowała wspaniałą ucztę muzyczną. Podczas koncertów wieczornych będzie można usłyszeć najbardziej znane i niejednokrotnie bardzo trudne wykonawczo utwory kompozytorów będących mistrzami opery. Zabrzmią więc dzieła Verdiego, Pucciniego, Mozarta, ale także polskich kompozytorów, takich jak Stanisław Moniuszko.

Kolejną propozycją organizatorów są koncerty, w ramach których dzieła muzyczne wykonane zostaną w pełnej formie. Jednym z takich przedstawień będzie produkcja Akademii Muzycznej, opera „Xerxes” autorstwa wybitnego kompozytora epoki baroku, G. F. Haendla. Unikatowa, bo jedyna komiczna opera w dorobku Haendla, opowiada nieprawdopodobną historię zawiłości miłosnych głównych bohaterów. Trzymająca w napięciu akcja pełna jest sytuacji o zabarwieniu komicznym, miłosnym, ale także scen pełnych grozy. Całość dopełnia doskonale napisana, piękna muzyka, która zachwyciła publiczność już podczas premiery w Londynie blisko trzysta lat temu i niezmiennie do dziś ulegają jej czarowi rzesze melomanów. Spektakl odbędzie się 16 sierpnia, we środę, o godz. 20, w Pijalni Głównej w Krynicy.Poszukujący lżejszego repertuaru także znajdą podczas festiwalu coś dla siebie. Dla szerszej publiczności przewidziano nie tylko koncert hitów operetkowych, Zakochani w operetce, ale także niezwykłe wydarzenie, w ramach którego na scenie wspólnie zaprezentują się artyści trzech różnych gatunków muzycznych. Koncert „Natalia Kukulska & Atom String Quartet & Orkiestra NFM Leopoldinum”, to połączenie muzyki pop z jazzem i muzyką klasyczną. Podczas wydarzenia zabrzmią najpopularniejsze utwory z repertuaru Natalii Kukulskiej w zupełnie nowej odsłonie. Przeboje „Im więcej Ciebie tym mniej” czy „Ósmy” plan w nowych aranżacjach mogą być miłym zaskoczeniem i powiewem świeżości. A na pewno dowodem na to, że muzyka łączy nie tylko pokolenia. Koncert pokaże jak różne style muzyczne mogą się przeplatać a zarazem uzupełniać, aby w efekcie stworzyć całką nową jakość.

Szczegóły programu Festiwalu: www.51.festiwalkiepury.pl oraz w dziale Co gdzie Kiedy MalopolskaOnline.pl


Natalia Magdziarz
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl