Festiwal Kiepury
Aktualności
Czwartek, 9 listopada 2017 18:20

3,7 mln zł na ekologiczne projekty w gminach Żabno i Nowy Wiśnicz

Rozbudowa kanalizacji w gminie Nowy Wiśnicz i wymiana 85 przestarzałych pieców w gminie Żabno – to kolejne inwestycje w subregionie tarnowskim, które uda się zrealizować dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Umowy na dofinansowanie projektów przekazał w środę wicemarszałek Stanisław Sorys. Wartość unijnej dotacji dla obu zadań to ponad 3,7 mln zł.

- Dzięki kolejnej puli środków z Regionalnego Programu Operacyjnego w ciągu najbliższych trzech lat uda się zrealizować następne ważne inwestycje w gminach z subregionu tarnowskiego. Nie mam wątpliwości, że przekazane dzisiaj wsparcie dla gmin Żabno i Nowy Wiśnicz nie tylko poprawi komfort życia ich mieszkańców, ale pomoże jeszcze lepiej zadbać o środowisko - podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za realizację RPO WM.

To kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców subregionu tarnowskiego. Dzięki dotacji w wysokości prawie 2,5 mln zł w miejscowości Stary Wiśnicz (gm. Nowy Wiśnicz) uda się rozbudować sieć kanalizacyjną wraz z przepompowniami - w efekcie aż o ponad 7 km. Co więcej, prace zostaną tak przeprowadzone, że nowa sieć zostanie włączona do systemu oczyszczalni ścieków w Starym Wiśniczu. Zgodnie z planem inwestycja powinna zakończyć się do końca 2019 roku. Koszt całości prac to w sumie ponad 3,5 mln zł.

Z kolei dzięki wsparciu w kwocie ponad 1,22 mln zł w gminie Żabno uda się wymienić 85 nieekologicznych kotłów na nowoczesne piece gazowe. Wsparcie jest dedykowane głównie mieszkańcom, którzy ogrzewają swoje domy i mieszkania tzw. kopciuchami, czyli przestarzałymi piecami opalanymi węglem. Co ważne, oprócz akcji wymiany kotłów, gmina zaplanowała też kampanię informacyjną, która ma pokazać mieszkańcom, w jaki sposób można przyłączyć się do walki ze smogiem w Małopolsce. W sumie projekt ma kosztować 1,24 mln zł i potrwać do końca maja 2020 roku.

opr.s/

źródło: UMWM

TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl