WSB
Aktualności
Czwartek, 18 lipca 2013 22:58

1 i 2 sierpnia 70.Tour de Pologne UCI World Tour zawita na Podhale

Piąty etap rozegrany zostanie na trasie wiodącej z Nowego Targu do Zakopanego, dzień później rywalizacja przeniesie się do Bukowiny Tatrzańskiej. Bukowina będzie gospodarzem nie tylko 6. etapu Tour de Pologne, ale także Tour de Pologne Amatorów. Start obu wyścigów oraz miasteczko zawodów zlokalizowane będą po raz kolejny przy BUKOVINA Terma Hotel Spa.
VI, królewski etap wyścigu, rozpocznie i zakończy się na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Wezmą w nim udział kolarze reprezentujący 23 ekipy z całego świata. Jubileuszowy 70. Tour de Pologne, rozpoczynający się już 27 lipca, to temat konferencji, która odbyła się w BUKOVINA Terma Hotel SPA.

Największemu kolarskiemu wydarzeniu w kraju jak zawsze towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: wszyscy miłośnicy kolarstwa będą mogli zmierzyć się podczas Tour de Pologne Amatorów.

- Wymagająca runda biegnie przez całą gminę, na trasie znajduje się aż 10 Premii Górskich Tauron pierwszej kategorii. Pięć z nich to słynny już podjazd pod Gliczarów Górny. Tu zawsze jest efektownie. Na etapie w Gminie Bukowina Tatrzańska kibice mogą nie tylko podziwiać barwny peleton, ale też podjąć wyzwanie i przejechać tę trasę w ramach Tour de Pologne Amatorów” - mówił podczas konferencji prasowej Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.

I dodał: - Ten tour będzie wyjątkowy, bo po raz pierwszy z ziemi włoskiej do Polski. To będzie też najcięższy wyścig w historii, bo zaczynamy od górskich etapów i kończymy na płaskim, czyli odwrotnie niż dotychczas. Liczymy też na gwiazdy, wiem że przyjadą m.in. Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara, Rafał Majka, czy Sylwester Szmyd. Nie wiem co z Michałem Kwiatkowskim, zobaczymy czy będzie się czuł na siłach po wyczerpującym Tour de France. Jeśli nie – przyjedzie do BUKOVINY jako gość specjalny. Zapraszam wszystkich miłośników rowerów na VI. Etap Tour de Pologne do BUKOVINA Terma Hotel Spa, ale także na Tour de Pologne Amatorów. Już zapisało się ponad 1000 osób, a liczymy na więcej – mówił były znakomity kolarz.

Tegoroczny Tour de Pologne jest wydarzeniem szczególnym z kilku względów. Jubileuszowa edycja po raz pierwszy w historii wystartuje we Włoszech, a w Krakowie trasa „śladami Jana Pawła II” zakończy się na Rynku Głównym.

mat. pras. opr.s/
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl