Sport
Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 22:07

Minimistrzostwa Deichmann rozpoczęte

Setki dziecięcych drużyn piłkarskich stanęły dzisiaj do rywalizacji w ramach organizowanych już po raz dziesiąty Minimistrzostw Deichmann.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 16:17

I Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Unihokeju Szkół i Ośrodków Specjalnych

W Nowym Targu odbyły się I Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Unihokeju Szkół i Ośrodków Specjalnych pod Honorowym Patronatem Starosty Nowotarskiego. To sportowe wydarzenie miało miejsce na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. St. Staszica, a organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 14:52

Kraków zaprasza na ściganie

Krakowskie Błonia to miejsce magiczne dla kolarstwa. Tu finiszować będą najlepsi specjaliści od sprintu w zawodowym peletonie podczas 74. Tour de Pologne. Tu o zwycięstwo powalczą także uczestnicy drugiej edycji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, która odbędzie się 13 maja. Wciąż można przystąpić do rywalizacji.

Dodano: Wtorek, 25 kwietnia 2017 22:15

Już w najbliższy weekend startuje Wielki Festiwal Górski Runmageddon w Myślenicach

Blisko pięć tysięcy uczestników, w tym prawie 2000 debiutantów. Trzy dni i sześć różnych dystansów. Wielkie miasteczko festiwalowe na myślenickim Zarabiu i specjalny nadrzeczny piknik dla kibiców. Zbocza góry Chełm i wody rzeki Raba. To sceneria największego polskiego wydarzenia w świecie biegów terenowych i przeszkodowych. Ale też miejsca gdzie spotykają się osoby chcące przeżyć prawdziwą przygodę w świecie ekstremalnych doznań.

Dodano: Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 15:15

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek wygrali I Rundę MP

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek – team ATV Akademia – wygrali pierwszą rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV Terenowiec w Stężnicy (Bieszczady). Po blisko osiemnastu godzinach jazdy w bardzo trudnych warunkach zameldowali się na mecie gromadząc największą liczbę punktów. Drugie miejsce zajęli Marek Obrębski i Tomasz Szypliński, trzecie Damian Mejer i Stanisław Grabowski.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 23:44

Mistrzostwa Polski Low Kick. Zwycięski wieczór dla zawodników Nowotarskiego Klubu Sportów Walki (zdjęcia)

NOWY TARG. W zakończonych dziś trzydniowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule Low Kick wystartowało ponad 200 zawodników. Do finału zakwalifikowało się 16, wśród nich dwóch reprezentantów gospodarzy - klubu NKSW Hoły Team. Konrad Hoły uległ swojemu przeciwnikowi, za to Bartek Domalik w kategorii seniorów (waga do 81 kg) w pięknym stylu pokonał Piotra Sokoła.

Dodano: Niedziela, 23 kwietnia 2017 11:27

Zimowe biegi w Szczawnicy (zdjęcia)

W uzdrowisku odbyła się V edycja Biegów w Szczawnicy. Zawodnicy rywalizowali na trasach czterech biegów: Hardego Rollingu, Chyżej Durbaszki, Wielkiej Prehyby oraz Niepokornego Mnicha. Łącznie wystartowało ok.1350 biegaczy, którzy nie zważając na deszcz z nieba i śnieg pod nogami, pokonywali kolejne kilometry po górskich ścieżkach.

Dodano: Czwartek, 20 kwietnia 2017 20:50

Szczawnica czeka na biegaczy

Już w najbliższą sobotę 22 kwietnia w Szczawnicy rusza kolejna, piąta już edycja zawodów pod nazwą Biegi w Szczawnicy. Mieliśmy już piękną wiosnę, jednak w ostatnich dniach w Pieniny wróciła zima. Dla biegaczy konkurs będzie więc nie tylko sprawdzeniem kondycji i umiejętności, ale hartu ducha oraz samozaparcia.

Dodano: Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 11:58

Reprezentanci SMS Oświęcim na Arena Grand Prix – Puchar Polski w Lublinie

W trakcie zawodów z cyklu Arena Grand Prix – Puchar Polski w Lublinie - z dużym powodzeniem zaprezentowali się zawodnicy zrzeszeni w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

Dodano: Niedziela, 16 kwietnia 2017 20:23

Mecz dla Wojtka

Już po raz trzeci w Wielkanocny Poniedziałek na stadionie Sokolicy w Krościenku nad Dunajcem spotkają się zawodnicy, aby wspólnymi siłami pomóc Wojtkowi Sobierskiemu.

Dodano: Czwartek, 13 kwietnia 2017 15:49

Olimpijscy multimedaliści odwiedzili Kraków

W Oddziale Małopolskim PFRON 12 kwietnia odbyło się spotkanie z trzema małopolskimi zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną, którzy osiągnęli sukces na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Austria 2017. Marta Mordarska – Dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON oraz Piotr Ćwik, Wicewojewoda Małopolski chcieli osobiście pogratulować osiągnięć młodym sportowcom.

Dodano: Wtorek, 11 kwietnia 2017 20:11

Kaczmarczyk po KING OF THE HILL: Z Rumunii przywiozłem bagaż cennych doświadczeń

To były wymagające trzy dni dla pochodzącego z Nowego Targu zawodnika Hard Enduro – Oskara Kaczmarczyka. W rumuńskim Arad w bardzo trudnych warunkach stoczył on walkę z najlepszymi w zawodach o tytuł króla wzgórza – King of the Hill. Debiutujący w imprezie Kaczmarczyk odnotował świetny wynik i pokazał, że z wiekiem staje się coraz bardziej konkurencyjny w międzynarodowej stawce. Finalnie, po trzech dniach intensywnego ścigania Oskar został sklasyfikowany na 12 lokacie w najmocniej obstawionej klasie PRO.

Dodano: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 09:27

Hokej: Polacy zmierzyli się ze Słowacją w Krynicy (zdjęcia)

Polscy hokeiści zrewanżowali się Słowakom za porażkę w pierwszym piątkowym meczu 1:6 i w rewanżu w sobotę zagrali odpowiedzialnie i zwyciężyli 5:1. Po dwa gole zdobyli Aron Chmielewski oraz Tomasz Malasiński, a jednego Maciej Kruczek.

Dodano: Niedziela, 9 kwietnia 2017 21:47

Grand Prix Tarnowa w biegach przełajowych. Złoto Edyty Michalik

W Tarnowie, na terenie położonym przy sali widowiskowej „Jaskółka”, przeprowadzono ostanie zawody w wiosennej części Festiwalu Biegów Przełajowych. Do rywalizacji stanęło 359 zawodniczek i zawodników w 19 kategoriach wiekowych, wśród nich 12 reprezentantów UKS „Gimpel” Nowy Targ, odbyło się 21 biegów. Młodziczki i młodzicy walczyli o punkty w Międzywojewódzkich Mistrzostwach.

Dodano: Piątek, 7 kwietnia 2017 16:12

Małopolska potęgą w młodzieżowych sportach zimowych

105 medali, w tym aż 29 złotych zdobyli małopolscy sportowcy, którzy uczestniczyli w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych. Dzięki temu wynikowi reprezentacja Małopolski zwyciężyła w klasyfikacji generalnej województw. Miesięczne zmagania podsumował Leszek Zegzda z zarządu województwa.

Strona 1 z 193« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »