Sport
Poniedziałek, 20 marca 2017 15:49

Reprezentanci SMS Oświęcim błysnęli w Raciborzu

Na pływalni w Raciborzu rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół Sportowych w Pływaniu. Reprezentanci Oświęcimskiej SMS w Pływaniu trenujący pod okiem Alicji Woźnickiej, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brania - uplasowali się na drugim miejscu.
Emocje sięgały zenitu, a każdy wyścig toczony był „na śmierć i życie”. Nasi gimnazjaliści zgotowali kibicom istny horror w końcówce zawodów, bowiem o końcowej klasyfikacji decydował ostatni wyścig sztafetowy – mówi Alicja Wożnicka z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.

Filarami i niekwestionowanym liderami naszej ekipy okazali się Natalia Lewandowska – uczennica 3 klasy gimnazjum oraz Mikołaj Kozieł z klasy II GMS.

Pływaczka Lewandowska 4-krotnie stawała na drugim stopniu podium – wywalczyła srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym, 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym, a także 100 m stylem motylkowym.

Z kolei Mikołaj Kozieł po świetnym finiszu na 200 m stylem dowolnym uległ jedynie Filipowi Orliczowi, a na 100 m stylem dowolnym wywalczył brązowy krążek. Również na 100 m stylem motylkowym uplasował się na drugiej pozycji z rezultatem 0.56.44. Anna Kempa, wywalczyła wysokie drugie miejsce na 200 m stylem klasycznym.

W trakcie drugiego dnia zawodów z powodzeniem zaprezentowali się;
– Zuzanna Nowak – 4 m na 200 m stylem grzbietowym, 5 m na 200 m stylem zmiennym, 7 m na 100 m stylem grzbietowym, 9 m na 100 m stylem motylkowym
– Mikołaj Kozieł – 5 m na 50 m stylem dowolnym
– Daniel Major – 5 m na 100 m stylem motylkowym, 13 m na 50 m stylem dowolnym
– Marta Klimek – 5 m na 200 m stylem dowolnym, 7 m na 100 m stylem dowolnym, 9 m na 50 m stylem dowolnym,
– Martyna Szkurat – 7 m na 50 m stylem dowolnym, 13 m na 200 m stylem dowolnym, 16 m na 100 m stylem motylkowym, 10 m na 100 m stylem dowolnym
- Anna Kempa – 6 m 100 m stylem klasycznym, 7 m na 200 m stylem zmiennym
– Oskar Blachura – 7 m na 200 m stylem zmiennym, 10 m na200 m stylem klasycznym, 15 m na 100 m stylem klasycznym
– Bruno Gałuszka – 7 m na 100 m stylem klasycznym, 9 m na 200 m stylem klasycznym, 11 m na 200 m stylem zmiennym
– Tomasz Michałowski – 9 m na 200 m stylem grzbietowym i 11 m na 100 m stylem grzbietowym

Jakub Konior

źródło: http://kolomedialnepz2somsit.pl.tl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl