Rozmaitości
Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 14:53

Muzeum Tatrzańskie po kolędzie

6 stycznia, w święto Trzech Króli można odwiedzić Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem i wszystkie jego filie. Muzeum i filie są czynne tak jak w każdą sobotę.

Dodano: Czwartek, 4 stycznia 2018 12:58

Life Festival wystartuje w połowie czerwca

Znamy datę organizacji jednego z największych festiwali muzycznych w kraju i jednego z najważniejszych w Małopolsce. W organizację Life Festival Oświęcim zaangażował się miejscowy magistrat.

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 21:31

"Szampan, kobiety i śpiew" - koncert w Kościelisku (zdjęcia)

Po raz drugi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna przywitała Nowy Rok w Kościelisku. Tegoroczny koncert nosił tytuł "Szampan, kobiety i śpiew".

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 15:28

Burmistrz Zakopanego dziękuje mieszkańcom

"Drodzy Mieszkańcy, pragnę Państwu gorąco podziękować za ogromną życzliwość i wyrozumiałość podczas minionej nocy sylwestrowej. Wspólnie ugościliśmy w naszym Mieście turystów z Polski i zagranicy, którzy w tym pięknym zakątku Polski chcieli powitać Nowy Rok" - pisze w liście otwartym do Mieszkańców burmistrz Zakopanego.

Dodano: Środa, 3 stycznia 2018 11:50

Szachy według Jana Kochanowskiego (zapowiedź i zdjęcia)

Cracovia Danza inauguruje nowy rok artystycznych wyzwań już 9 stycznia spektaklem Szachy, który Balet pokaże, tradycyjnie już, w Teatrze Variete. Dzień później przedstawienie zostanie powtórzone dwukrotnie dla publiczności szkolnej.

Dodano: Wtorek, 2 stycznia 2018 22:12

Hej kolęda, kolęda: Trebunie - Tutki w Kościelisku (zdjęcia)

Już prawie dwadzieścia lat trwa tradycja góralskiego kolędowania w Kościelisku. W ostatnich dniach roku w Domu Ludowym w Kościelisku najpiękniejsze polskie kolędy i góralskie pastorałki śpiewa muzykująca rodzina Trebuniów-Tutków.

Dodano: Wtorek, 2 stycznia 2018 09:33

Pierwsze dziecko o 9:30

Spokojnie przebiegało powitanie nowego roku na porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Pierwsze dziecko urodziło się w Tuchowie 1 stycznia o 9:30 poprzez cesarskie cięcie.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 22:00

Tak bawiono się w Szczawnicy (foto)

To była bardzo udana impreza sylwestrowa na góralską nutę. Szczawnica jak co roku bawiła się na placu przy dolnej stacji Kolei Linowej „Palenica”.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 21:00

Sylwestrowy koncert i noworoczny toast (foto)

Już po raz czternasty w zakopiańskim Kinie Sokół odbył się Koncert Sylwestrowy w wykonaniu Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej. W tym roku orkiestra wędrując muzycznie przez historię zainaugurowała obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Dodano: Poniedziałek, 1 stycznia 2018 20:21

Sylwester w Rabce-Zdroju (foto)

Około 800 osób przyszło w sylwestrową noc do rabczańskiego amfiteatru witać Nowy Rok.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 23:34

Kraków w stylu Belle Epoque (zdjęcia)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jak co roku zadbał o świąteczną oprawę miasta jaką są specjalne dekoracje świetlne. W tegorocznej scenerii Krakowa dominują motywy nawiązujące do okresu Belle Epoque, w tym do sztuki secesyjnej.

Dodano: Niedziela, 31 grudnia 2017 17:23

Koncert "Jazzu Malusieńki"

Ojcowie Jezuici z Górki w Zakopanem zapraszają na kolejny koncert w ramach Ignacjańskich Spotkań ze Sztuką. W dniu 21. stycznia w kościele na Górce po mszy św. o godz. 18:00 wystąpią; Włodek Pawlik i Ewa Uryga.

Dodano: Sobota, 30 grudnia 2017 14:25

Hanna Banaszak w Zakopanem (zdjęcia)

Popularna wokalistka Hanna Banaszak wystąpiła w zakopiańskim hotelu Mercure Kasprowy.

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 23:48

Zespół Trebunie-Tutki kolędował w Krakowie (zdjęcia)

W krakowskim Kościele Najświętszej Rodziny zagościł góralski zespół, który przywiózł ze sobą więcej śniegu, więcej mocy i więcej świątecznych barw spod samych gór

Dodano: Piątek, 29 grudnia 2017 14:45

W Tarnowie nadal jest świątecznie

To jeszcze nie koniec świątecznego nastroju. Jeszcze ponad tydzień, do niedzieli 7 stycznia odwiedzać można żywą szopkę w ogrodach tarnowskiego klasztoru bernardynów.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl