Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 14 czerwca 2010 10:12

Lotnicza wystawa na dziedzińcu urzędu wojewódzkiego

KRAKÓW. W tym roku przypada 100 lat od początków lotnictwa w Małopolsce. Na dziedzińcu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego od poniedziałku, 14 czerwca, oglądać można będzie wystawę, przygotowaną przez Muzeum Lotnictwa Polskiego z Krakowa pt.: „Lotnicze dziedzictwo Małopolski”.

Dodano: Wtorek, 8 czerwca 2010 18:03

Warsztaty land art – zaproszenie do nadsyłania zgłoszeń

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza tym razem do udziału w warsztatach land art, które odbędą się w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Willi Decjusza, w terminie od 19 do 24 lipca br. Warsztaty dla 12 osób poprowadzi Andrzej Renes, artysta rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli.

Dodano: Wtorek, 11 maja 2010 23:31

Niedziela u Decjusza: „Frycek i Marcelina. Salon Chopina” - plener artystyczno-edukacyjny

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Centrum Helen Doron zapraszają w niedzielę, 30 maja, od 10.30 do 18.00, na plener edukacyjny o charakterze pikniku rodzinnego. Jak co roku plener w ogrodach otaczających Willę Decjusza organizowany jest z okazji Dnia Dziecka. W nawiązaniu do obchodów Roku Fryderyka Chopina tematem wiodącym tegorocznej „Niedzieli u Decjusza” będzie życie i twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora i jego uczennicy, Marceliny Czartoryskiej – dawnej właścicielki Willi.

Dodano: Wtorek, 23 marca 2010 10:38

Rozpoczęła się zbiórka pamiątek po Janie Pawle II

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie rozpoczął zbiórkę pamiątek, pozostałych po Ojcu Świętym.

Dodano: Poniedziałek, 22 marca 2010 14:29

Sukiennice po remoncie

KRAKÓW. Zakończyły się prace remontowo-konserwatorskie w galerii Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Dziś odbyła się pierwsza komisja odbioru końcowego prac, które prowadził Wydział Rewaloryzacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodano: Piątek, 12 marca 2010 14:57

Albertiana po raz dziesiąty

KRAKÓW. 15 marca w Teatrze Słowackiego już po raz dziesiąty Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja im. Brata Alberta przyznają nagrody osobom niepełnosprawnym za dorobek teatralno-muzyczny. W Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana corocznie bierze udział ponad tysiąc osób z całej Polski.

Dodano: Środa, 10 marca 2010 15:48

Opera Krakowska na targach w Berlinie

„Dzień w Krakowie - Wieczór w Operze” - pod takim hasłem Opera Krakowska prezentuje się na targach turystycznych ITB Berlin. Targi rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 14 marca.

Dodano: Środa, 10 marca 2010 11:30

Mama wraca do pracy - szkolenia dla pań

KRAKÓW. „Mama może wszystko” - pod takim hasłem Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich w Małopolsce organizuje bezpłatne spotkania dla pań, powracających do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci.

Dodano: Poniedziałek, 1 marca 2010 13:43

Justyna Kowalczyk podaruje kibicowi swój strój sportowy

Pod koniec marca Justyna Kowalczyk spotka się w Krakowie z marszałkiem Małopolski Markiem Nawarą. Przy okazji tego spotkania wręczy swój strój sportowy kibicowi, którego życzenia najbardziej jej się spodobały.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2010 22:58

Od jutra nowe zasady wydawania paszportów

Od 19 lutego obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące wydawania paszportów. Zmiany dotyczą przede wszystkim paszportów dla dzieci.

Dodano: Czwartek, 18 lutego 2010 22:46

Krakowski numer 112 przykładem dla innych

Krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje numer 112, będzie przykładem dla podobnych placówek w całej Polsce. 18 lutego przedstawiciele urzędów wojewódzkich z całego kraju odwiedzili Kraków. Dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób zorganizować pracę cpr-ów, koordynować przepływ informacji między służbami ratowniczymi i wykorzystywać systemy informatyczne.

Dodano: Wtorek, 16 lutego 2010 16:51

Kraków: obwarzanek pod unijną ochroną

Obwarzanek już wkrótce znajdzie się na unijnej liście produktów chronionych unijnymi przepisami. W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 lutego 2010 r. został opublikowany wniosek o rejestrację „obwarzanka krakowskiego”. Teraz inne państwa członkowskie mają 6 miesięcy na składanie ewentualnych sprzeciwów. Jeżeli w tym czasie żaden nie wpłynie, obwarzanek zostanie zarejestrowany przez UE jako „chronione oznaczenie geograficzne”.

Dodano: Poniedziałek, 15 lutego 2010 17:59

Plebiscyt „Miłosierny Samarytanin 2009”

Instytut Dialogu Międzykulturowego przy Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się” i Wolontariat świętego Eliasza zapraszają do wzięcia udziału w Plebiscycie „Miłosierny Samarytanin 2009”.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:31

Otwarcie pierwszego kina z Małopolskiej Sieci Kin Cyfrowych

12 lutego o godz. 17 nastąpi uroczyste otwarcie cyfrowego kina w Brzeszczach, zdigitalizowanego w ramach projektu „Małopolska sieć kin cyfrowych - inwestycje”. Podczas spotkania, z udziałem marszałka Marka Nawary i członka Zarządu Marka Sowy, zaprezentowane zostaną możliwości nowej technologii projekcji 3D.

Dodano: Piątek, 12 lutego 2010 15:28

5 tysięcy złotych dla gminy Bochnia

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, wręczy gminie Bochnia nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Wszystkie gminy ćwiczą”.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl