Rozmaitości
Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 21:46

Klienci KiK wspierają potrzebujących. 70 tys. zł przekazane na rzecz organizacji charytatywnych z Małopolski

Jaki jest najlepszy prezent dla dziecka? To zależy, kogo zapytać. Dla jednych będzie to wymarzona zabawka, sukienka, czy książka ulubionego autora. Są jednak tacy, których marzenia są niemożliwe do zrealizowania bez finansowego wsparcia. Na szczęście chętnych do niesienia pomocy ludzi o wielkich sercach nie brakuje, czego najlepszym przykładem są klienci KiK.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:35

Ruszyła czwarta edycja Krynica Źródłem Kultury

13 stycznia w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju koncertem Zakopower rozpoczęła się kolejna edycja cyklu Krynica Źródłem Kultury

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:20

Na Kasprowym Wierchu pięknie i tłoczno (zdjęcia)

W poniedziałek na Podhalu zagościła słoneczna pogoda. Bajeczne krajobrazy oglądać można było m.in. z Kasprowego Wierchu, z czego skwapliwie korzystali turyści i narciarze.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 16:01

Małopolska otrzyma 16 czujników jakości powietrza

W 16 lokalizacjach z województwa małopolskiego zostaną wkrótce zamontowane czujniki monitorujące jakość powietrza. Miejsca zostały wyłonione w konkursie Avivy „Wiem, czym oddycham” dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 14:27

Spotkanie oplatkowe górali ze Związku Podhalan oddział w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Liczne grono zakopiańskich górali ze Związku Podhalan spotkało się na tradycyjnym corocznym opłatku. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele na Krupówkach.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:19

WOŚP 2018. Goldeny retrievery kwestowały z Orkiestrą (zdjęcia)

Podczas WOŚP w Krakowie wraz ze swoimi opiekunami w okolicy Rynku Głównego kwestowały również Golden retrievery,które tłumnie pojawiły się na rogu ul. Szewskiej i Rynku Głównego.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 20:34

Koncert na dwa głosy operowe i orkiestrę (zdjęcia)

NOWY TARG. Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej w kościele pw. NSPJ uświetniła obecność znakomitej śpiewaczki operowej Zofii Kilanowicz.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 14:28

"Peleas i Melizanda" w 100 rocznicę śmierci Claude’a Debussy’ego (zdjęcia)

KRAKÓW. Wykonaniem koncertowym opery „Peleas i Melizanda” Claude’a Debussy’ego Filharmonia Krakowska uczciła setną rocznicę śmierci tego wybitnego francuskiego kompozytora.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 12:00

Przygotowania do premiery "Domu Bernardy A." (zdjęcia)

KRAKÓW. 20 stycznia na Nowej Scenie odbędzie się premiera "Domu Bernardy A." Federico Garcii Lorki w reż. Alejandro Radawskiego, a 21 stycznia spotkanie towarzyszące premierze z udziałem Rubi Birden - tłumaczki najnowszego przekładu "Domu Bernardy Alba" F.G. Lorki oraz wybitnych znawców teatru i dramatu hiszpańskiego.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 01:20

Wielka Gala Strauss i Przyjaciele w ICE Kraków (zdjęcia)

W ICE Kraków odbyło się widowisko "Wielka Gala - J. Strauss i przyjaciele" będące połączeniem muzyki klasycznej, tworzonej przez sławną rodzinę Straussów oraz wielkich przebojów muzyki rozrywkowej.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 18:58

Maturzyści zatańczyli poloneza na Krupówkach (zdjęcia)

Od sześciu lat uczniowie klas maturalnych z Zakopanego tańczą wspólnie poloneza na Krupówkach. W tegorocznym wzięło udział kilkuset uczniów. Niektórzy z nich przygotowali na ten dzień stroje karnawałowe.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 10:23

Carlos Santana zagra nad Sołą!

Organizatorzy Tauron Life Festivalu Oświęcim podali pierwszego headlinera czerwcowego festiwalu. Na scenie w Oświęcimiu zagra legendarny Carlos Santana. Bilety można kupować od połowy stycznia.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 20:40

Śniegu na stokach nie zabraknie

ZAKOPANE. Niekorzystna pogoda sprawiła, że śnieg na stokach zrobił się grząski i zaczyna go ubywać. W najbliższych dniach temperatura ma spaść poniżej zera i trasy mają zostać lepiej przygotowane.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 16:20

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. w najbliższą niedzielę

Celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków – a więc zakup sprzętów i drobniejszego wyposażenia dla oddziałów neonatologicznych. Dużo atrakcji czeka na tych, którzy będą spędzać finał WOŚP w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 15:31

Kolejny rok współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Uniwersytetem Trzeciego Wieku (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk podpisali dziś porozumienie o współpracy w 2018 roku.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl