Czwartek, 02 maja | Imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola
07.03.2018 | Czytano: 60

"Utopia" w reż. M.Siegoczyńskiego w Teatrze Słowackiego

Marzyłeś kiedyś o nieograniczonej wolności? O tym, żebyś mógł robić i mówić co chcesz i kiedy chcesz? Pragniesz świata, w którym każdy Cię szanuje? A może czas na rewolucję? Jaki byłby Twój świat, gdybyś mógł go urządzić na nowo? Jakie zaprowadziłbyś prawo?

Brzmi to jak zużyty trailer albo jakiś SMS? A może odpowiedz po prostu na pytania. Zaloguj się w banał. W końcu Twoje życie też nie jest realne. Od dawna żyjesz już w sieci. Więc kiedy któregoś dnia dostaniesz wiadomość „Mamy dla Ciebie zadanie” nie wahaj się. Po prostu otwórz.

Utopia to historia trojga młodych ludzi, których połączył wspólny cel – zainstalować na twardym dysku świata Nierealne. Zagrać o Niemożliwe. Nic już ich nie zatrzyma, bo nie mają nic do stracenia. Sięgną po najbardziej radykalne środki, aby osiągnąć swój cel - zanim dotrą do planszy z napisem Game Over. Bo przecież życie to gra, nie?

Utopia jest pierwszą częścią „Trylogii wojny”, cyklu składającego się z historii o młodości, wolności i walce o idee.

Choreografia: Alisa Makarenko
Występują: Zofia Schwinke (Mia), Kacper Pilch (Paul), Kacper Sasin (Alan)
Czas trwania: 75 min. (bez przerwy)
Premiera wrocławska: 25 maja 2017, Instytut Grotowskiego
Premiera warszawska: 10 września 2017, Teatr Powszechny
Produkcja: Teatr Grupa

Spektakl zrealizowany przez „Teatr Grupa”, przy współpracy Teatru Powszechnego w Warszawie i Stołu Powszechnego. Powstał w ramach „Programu podyplomowej samoformacji aktorskiej” realizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego Filią we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu).

Teatr Grupa powstał z inicjatywy absolwentów PWST w Krakowie Filii we Wrocławiu. Zespół podejmuje współpracę z instytucjami kultury, m.in. we Wrocławiu (Instytut Grotowskiego), Warszawie (Teatr Powszechny), Krakowie (Teatr im. Juliusza Słowackiego) oraz wspiera inicjatywy młodych, debiutujących twórców. Pierwszym celem teatru jest realizacja, we współpracy z różnymi reżyserami, „Trylogii wojny”.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru im J. Słowackiego

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl