Aktualności
Dodano: Czwartek, 24 sierpnia 2017 07:02

Sortowali śmieci bez umów i zezwoleń

Pogranicznicy na terenie Sądecczyzny zatrzymali ośmiu Ukraińców, którzy pracowali w sortowniach śmieci niezgodnie z przepisami.

Dodano: Czwartek, 24 sierpnia 2017 06:48

Chciał zabić żonę i dwójkę dzieci

Do makabrycznego czynu o mało nie doszło w Olkuszu. Tamtejsza prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiety oraz jej dwójki nieletnich dzieci.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 19:00

Gotowanie na szczytach (zdjęcia)

Niemal 300 kucharzy z całej Polski przyjechało do Zakopanego, aby uczestniczyć w charytatywnej akcji Projekt Rysy- Kucharze na Szczycie.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 18:44

Coraz mniej małżeństw

Tarnów słynie z jednej z największych w kraju frekwencji wiernych w miejscowych kościołach. Co ciekawe, po względem zawierania małżeństw i rozwodów, nie jest już tak dobrze.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 13:06

Zaginiony mieszkaniec Kęt został odnaleziony i w porę trafił pod opiekę lekarzy

W Inwałdzie (pow. wadowicki) kęccy policjanci wydostali z samochodu i przekazali ratownikom medycznym poszukiwanego jako zaginionego 30–letniego mieszkańca Kęt. Pojazd zaginionego na jednym z parkingów zauważył jadący do służby wadowicki strażak.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 09:54

Wymiana zniszczonej nawierzchni na ul. Krowoderskich Zuchów w Krakowie

Dzisiaj rozpocznie się wymiana zniszczonej nawierzchni na ul. Krowoderskich Zuchów na odcinku od ul. Wybickiego do Fieldorfa Nila w Krakowie.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 09:51

Czterech mężczyzn w rękach policji - przemycali marihuanę

Krakowski sąd aresztował czterech mężczyzn za przemyt znacznych ilości marihuany. Podczas pościgu i zatrzymania padły policyjne strzały.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 09:48

Jaskrawa farba zniknęła z ulic wokół placu Nowego

Pokrycie jaskrawą farbą ulic wokół placu w historycznej dzielnicy miasta kosztowało kilka tys. zł, a następnie usunięto ją po miesiącu. Na taki krok zdecydował się Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Usunięcie farby z ulicy wokół placu Nowego kosztowało trzy razy więcej niż jej pomalowanie.

Dodano: Środa, 23 sierpnia 2017 07:39

Pelerynę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyprodukowała firma z Zakopanego

Media w całej Polsce obiegła wczoraj informacja, że Jarosław Kaczyński spędził urlop chodząc po górach m.in. w rejonie gminy Ochotnica Dolna. Największym echem odbiło się jednak nie miejsce pobytu prezesa PiS, ale strój w jakim politycy zaprezentowali się na wakacyjnych zdjęciach.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 18:57

Pierwszy dzień zmagań na festiwalu ziem górskich (zdjęcia)

Rozpoczęły się przesłuchania konkursowe 49. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. O Złotą, Srebrną i Brązową Ciupagę walczy w tym roku 18 zespołów.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 17:10

Dzielnicowi i mieszkaniec Oświęcimia ratowali bezdomnego

Z przypadkami wyziębienia najczęściej mamy do czynienia, gdy temperatury powietrza są znacznie niższe, lecz w ubiegłą niedzielę dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji wspólnie z mieszkańcem Oświęcimia ratowali życie nietrzeźwego, bezdomnego mężczyzny, leżącego w kałuży wody. Wychłodzony 50–latek w porę trafił do szpitala.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 15:12

Sytuacja na terenie byłej Rafinerii Naftowej „Glimar” w Gorlicach

Dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie robocze w sprawie ustalenia wspólnych działań władz samorządowych i służb wojewody małopolskiego w związku z wyciekiem kwasu siarkowego ze zbiornika w byłej Rafinerii Naftowej „Glimar” w Gorlicach.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 14:00

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 11:33

Rysy czyli Kucharze Na Szczycie

Najlepsi polscy szefowie kuchni organizują niezwykłą akcję, by wesprzeć kolegę, który uległ wypadkowi. Około 60 kucharzy z 200 osobowej ekipy wyruszyło z samego rana z Morskiego Oka na Rysy i tam przygotują na kuchenkach turystycznych steki wołowe. Na dole odbędą się pokazy kulinarne, koncerty, jarmark i kwesta.

Dodano: Wtorek, 22 sierpnia 2017 07:38

Prezes Prawa i Sprawiedliwości chodził po górach w naszym regionie

W niedzielę Jarosław Kaczyński wszedł na szczyt Koziarz nad Tylmanową. Znajduje się tam wieża widokowa - jedna z czterech, jakie wybudowała niedawno gmina Ochotnica Dolna.

Strona 1 z 663« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl