Aktualności
Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 17:14

Akcja ratunkowa w Gorcach (zdjęcia)

Mieszkaniec Nowego Targu zasłabł na jednym z gorczańskich szlaków. Pomocy udzielali mu ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR, dyżurujący na Długiej Polanie.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 12:31

Folkowe ognisko przy Promechatce

Sobota była pierwszym dniem długiego majowego weekendu. Wieczorem w Szczawnicy królowała muzyka folkowa.

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 10:44

Medal Polonia Minor dla Związku Podhalan Oddział w Poroninie

Związek Podhalan Oddział Poronin obchodzi w tym roku 90-lecie swojego istnienia. Podczas jubileuszowej uroczystości odznaczenia i podziękowania za działalność składali przedstawiciele rządu, samorządowcy i członkowie innych oddziałów. Do gratulacji dołączył również Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego, który przyznał poroniańskiemu oddziałowi medal 'Polonia Minor".

Dodano: Niedziela, 30 kwietnia 2017 10:34

Zatrzymano podejrzanych o zdemolowanie ok. 30 samochodów

Intensywne czynności śledcze w sprawie dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie zakończyły się zatrzymaniem 4 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 19:27

Rozpoczęła się XIV Zakopiańska Wiosna Jazzowa (zdjęcia)

Do 2 maja Zakopane będzie rozbrzmiewać jazzem. Organizatorzy przygotowali takie wydarzenia jak parada jazzowa, koncerty gwiazd, małe kameralne wydarzenia klubowe oraz wiele innych atrakcji.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 17:10

Wiwat MAJ! Dzień Flagi i Święto Narodowe 3 Maja

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Z tej okazji wojewoda małopolski Józef Pilch oraz wicewojewodowie będą rozdawać polskie flagi. Wojewoda Józef Pilch zaprasza do budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ulicy Basztowej 22 i w jego okolice w piątek 28 kwietnia około godziny 11.00.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 14:09

Coraz większy ruch na zakopiance. Turyści jadą na Podhale na długi weekend majowy

Na zakopiance jest coraz tłoczniej, a w takich miejscach jak Skomielna Biała czy Klikuszowa napotkać można już na korki na nitce w kierunku Zakopanego.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 11:37

Potrącony rowerzysta

Na drodze krajowej 73 w miejscowości Lubasz samochód dostawczy potrącił rowerzystę. Trwa reanimacja rannego. Droga została zablokowana.

Dodano: Sobota, 29 kwietnia 2017 08:51

Akcja CBŚP w Małopolsce. Gang rozbity

Ponad 200 kilogramów narkotyków rozprowadziła w Norwegii zorganizowana grupa przestępcza z Mazowsza. Gang został rozbity przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Nielegalny proceder był prowadzony m.in. na terenie województwa małopolskiego.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 15:30

11 nowych wozów dla strażaków ochotników

Są szybkie, niezawodne i świetnie radzą sobie w trudnym terenie – teraz trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym regionie. Kluczyki do pierwszych 11 wozów strażackich odebrali w piątek z rąk marszałka Jacka Krupy i wicemarszałka Wojciecha Kozaka wójtowie gmin z powiatów: krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, wielickiego i proszowickiego. W sumie dzięki projektowi "Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie” zostaną zakupione 34 pojazdy dla strażaków ochotników. Kolejne zostaną przekazane już w maju i czerwcu br.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 14:57

Ponad 82% mieszkańców terenów wiejskich uważa, że hodowla zwierząt futerkowych w Polsce powinna być dopuszczalna

Branża hodowców zwierząt futerkowych w Polsce uruchomiła program „Otwarte Fermy”. Inicjatywa zgromadziła kilkuset odwiedzających, którzy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują fermy zlokalizowane w pięciu województwach. Również w Małopolsce.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 11:36

Bakterie coli w Jazowsku

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Sączu nakazał w trybie natychmiastowym unieruchomić ujęcie indywidualne dla NZOZ w Jazowsku. Powodem było stwierdzenie w próbkach wody obecności bakterii z grupy coli oraz Escherichia coli.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 11:11

Rozpoczęły się prezentacje publiczne wstępnych rozwiązań projektowych dla Północnej Obwodnicy Krakowa

Pierwsze z zaplanowanych prezentacji i spotkań z mieszkańcami już się rozpoczęły. Mieszkańcy mogą się zapoznać z wstępnymi rozwiązaniami projektowymi dla Północnej Obwodnicy Krakowa S52, na odcinku węzeł Modlniczka – węzeł Mistrzejowice. Dokumenty są już dostępne Urzędach Gmin: Wielka Wieś i Zielonki.

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 09:25

Cracovia Maraton 2017

Trzydniowe sportowe święto rozpocznie się piątkowym (28 kwietnia) Biegiem Nocnym na 10 km. W sobotę (29 kwietnia) zorganizowane zaś zostaną tradycyjne: Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach (pełny dystans maratoński).

Dodano: Piątek, 28 kwietnia 2017 09:23

Nowatorski zabieg wykonany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Pierwszy taki zabieg na świecie odbył się w grudniu zeszłego roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce nie zdecydował się na niego jeszcze nikt - aż do środy, kiedy wypróbowano nowatorską metodę w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Strona 1 z 612« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl