Aktualności
Dodano: Środa, 28 czerwca 2017 16:30

Małopolska sieć szpitali

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował wykaz szpitali z naszego regionu, które zakwalifikowały się do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali. W Małopolsce będzie to 36 podmiotów. Dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbył się – poświęcony temu tematowi – briefing z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbiety Fryźlewicz-Chrapisińskiej.

Dodano: Środa, 28 czerwca 2017 13:50

Polska – gospodarzem 41 sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

W dniach 2-12 lipca w Krakowie trwać będzie 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uroczyste otwarcie sesji odbędzie się 2 lipca w Zamku Królewskim na Wawelu. Udział w nim weźmie wicepremier i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński oraz wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dr. Magdalena Gawin. Uroczyste zakończenie sesji odbędzie się 12 lipca w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Dodano: Środa, 28 czerwca 2017 11:09

Będzie upalnie

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że dzisiaj od godz. 12 do jutra (29 czerwca 2017 r.) do godz. 18 prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 31ºC do 34ºC. Temperatura minimalna w nocy od 20ºC do 22ºC.

Dodano: Środa, 28 czerwca 2017 10:40

Drugie spotkanie Rady Społecznej ds. utworzenia Muzeum – Miejsca Pamięci na terenie byłego KL Plaszow

KRAKÓW. W Pałacu Krzysztofory odbyło się drugie spotkanie Rady Społecznej ds. utworzenia Muzeum – Miejsca Pamięci na terenie byłego KL Plaszow.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 23:20

Aneksy na bardzo ważne drogi krajowe w Małopolsce

W siedzibie Oddziału GDDKiA w Krakowie, minister infrastruktury i środowiska Andrzej Adamczyk podpisał dwa aneksy do programów inwestycyjnych: obwodnicy Zabierzowa w ciągu DK 79 oraz odcinka „ Zakopianki „ Rdzawka – Nowy Targ. Podpisując dokumenty minister powiedział, że obwodnica Zabierzowa stanie się elementem systemu komunikacyjnego Krakowa.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 19:28

Zgłoszono ponad dwieście zadań do II edycji BO Małopolska

212 zadań złożyli Małopolanie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Przeważają inicjatywy kulturalne, turystyczne i sportowe oraz te dotyczące ochrony zdrowia. Nie zabrakło także projektów związanych z walką ze smogiem. Najbardziej aktywni byli mieszkańcy Subregionu Tarnowskiego, którzy są autorami 40 zadań na łączną kwotę ponad 7,5 mln.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 18:40

Wojewoda Piotr Ćwik z wizytą w Nowym Sączu

W ramach wizyt w delegaturach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wojewoda małopolski Piotr Ćwik był dziś w Nowym Sączu. Tam budynek UMWM mieści się przy ulicy ul. Jagiellońskiej 52. W nowosądeckiej delegaturze pracuje 80 osób.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 14:37

Niebawem 30. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA (zdj.)

KRAKÓW. Od 5 do 9 lipca odbędzie się 30. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA. Na inaugurację festiwalu zaplanowano paradę na Rynku Głównym, w której udział wezmą zespoły z Niemiec, Francji i Polski. Przewidziano 9 scen ulokowanych w Krakowie, pojawi się 200 artystów, odbędzie się 80 wydarzeń i wystąpi 30 zespołów.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 11:40

Komfortowo dla kierowców, bezpiecznie dla mieszkańców

Kilometry nowej nawierzchni asfaltowej i budowane kolejne chodniki – to efekt decyzji Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i pracy Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 10:24

Samochód osobowy zderzył się z autobusem

Jedna osoba została ranna w wypadku na autostradzie A4. Na południowej obwodnicy Krakowa, na wysokości lotniska samochód osobowy zderzył się z autobusem. Zablokowany był lewy i prawy pas ruchu jezdni lewej w kierunku Katowic. W wyniku wypadku utworzył się ponad 9 kilometrowy korek.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 10:20

BO Małopolska: Prom znów połączy oba brzegi Wisły (zdjęcia)

Od niedzieli, 25 czerwca, do końca września przez Wisłę na wysokości Tyńca i Piekar będzie można się przeprawić tradycyjną szkutą. Darmowy weekendowy prom został uruchomiony dzięki 100 tys. zł z I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Na ten pomysł zagłosowało w sumie ponad 2,4 tys. mieszkańców regionu.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 09:08

Muzyczna uczta we włoskim stylu, czyli koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury

Utwory największych włoskich kompozytorów muzyki operowej i filmowej, najlepsi polscy śpiewacy oraz wybitne zespoły pod dyrekcją włoskiego dyrygenta, Francesco Bottigliero. Jednym słowem klasyka gatunku w najlepszym wykonaniu. Tak zapowiada się Koncert inauguracyjny 51. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, który będzie prawdziwą ucztą muzyczną dla każdego melomana.

Dodano: Wtorek, 27 czerwca 2017 06:41

Handlowali kobietami, dostali za niskie wyroki

Według oskarżycieli z Prokuratury Regionalnej w Krakowie sąd wydał zbyt niskie wyroki ws. handlu kobietami, do którego dochodziło m.in., na terenie stolicy Małopolski. Jest apelacja. Sprawa dotyczy niemal setki pokrzywdzonych.


Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 22:49

Trwa Letni Festiwal Opery Krakowskiej

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej rozpoczął się 9 czerwca i potrwa jeszcze do 2 lipca 2017 roku. Jutro na Wawelu Carmen Georgesa Bizeta

Dodano: Poniedziałek, 26 czerwca 2017 14:56

Minister podpisał zgodę na budowę zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu

Niemożliwe staje się możliwe. W Krakowie minister infrastruktury i środowiska Andrzej Adamczyk podpisał dwa aneksy do programów inwestycyjnych, wśród nich dotyczący odcinka zakopianki Rdzawka - Nowy Targ.

Strona 1 z 638« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl