Aktualności
Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 22:43

Usiłował sprzedać marihuanę policjantowi

Policjant z II Komisariatu Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zatrzymał dilera, który usiłował sprzedać mu środki odurzające.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 20:17

Prezydent RP Andrzej Duda i drużyna Zakopane ustanowili nowy rekord w 12godzinnym maratonie narciarskim

Wczoraj na Polanie Szymoszkowej Prezydent Andrzej Duda - kapitan drużyny wraz z 30 najlepszymi polskimi alpejczykami z różnych lat, ustanowili nowy rekord w 12-godzinnym drużynowym slalomie non-stop. Poprzedni rekord został pobity o 77 km i wynosi od dziś 679 km. T

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 16:48

Planowane skocznie w Chochołowie znalazły się na liście obiektów strategicznych dla rozwoju polskiego sportu

W Chochołowie powstać mają dwie treningowe skocznie dla młodzieży K-16 i K-30. Pomysł zgłoszony przez KS Chochołów znalazł akceptacje zarówno Rady Gminy jaki wójta Czarnego Dunajca Józefa Babicza. Część środków na budowę pochodzić ma z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 15:13

Uchwała antysmogowa dla Małopolski przyjęta

KRAKÓW. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął tzw. uchwałę antysmogową dla Małopolski, która ma pomóc rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza. - Apeluję, żeby się nie bać ludzi, bo ludziom da się to wytłumaczyć i oni to zrozumieją. Podobnie było z kanalizacją, której kiedyś ludzie nie chcieli, a dziś sobie życia bez kanalizacji nie wyobrażają - mówił marszałek Jacek Krupa.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:26

Ponad 100 tysięcy kibiców oglądało na żywo w Zakopanem konkursy PŚ w skokach narciarskich (zdjęcia)

- Licząc piątkowe kwalifikacje oraz konkursy Pucharu Świata z soboty i niedzieli, na terenie skoczni i w jej bezpośrednim pobliżu, przebywało ponad 100 tys. ludzi - informuje zakopiańska policja.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:59

PIP potwierdził, że dyrekcja szpitala Babińskiego stosuje dyskryminujące kryteria przy wypłacie

Państwowa Inspekcja Pracy potwierdziła, że dyrekcja szpitala Babińskiego stosuje dyskryminujące kryteria przy wypłacie dodatków do pensji.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:56

Sejmik głosuje nad uchwałą antysmogową. Na sali pojawili się aktywiści

Rozpoczęła się dyskusja na temat problemu smogu na sesji sejmiku województwa małopolskiego. Później radni będą głosować. Wiadomo już, że radni z klubu PiS poprą uchwałę, bo, jak poinformowali, jest zgodna z projektem rządowego programu.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 11:03

Perfect na scenie Pijalni Głównej

W sobotę odbył się pierwszy z dziewięciu koncertów zimowego cyklu „Krynica Źródłem Kultury”. Przed gwiazdą wieczoru wystąpił zespół Ornette, którego koncerty są kwintesencją energetycznego rock and roll'a, co muzycy udowodnili i tym razem.

Dodano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 00:41

Premier Beata Szydło weźmie udział w obchodach rocznicy rocznicę wyzwolenia Auschwitz

Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło, że 27 stycznia br., prezes Rady Ministrów Beata Szydło weźmie udział w obchodach upamiętniających 72. rocznicę wyzwolenia Auschwitz.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 20:15

Góralska ciupaga dla wicestarosty (zdjęcia)

Wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk wziął dziś udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym członków i sympatyków łąckiego oddziału Związku Podhalan. W podziękowaniu za życzliwe wsparcie działalności tej organizacji z rąk prezesa Związku Tomasza Ćwikowskiego odebrał góralską ciupagę.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 18:16

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich

ZAKOPANE. Po pierwszej serii prowadził Richar Freitag, który skoczył 132.5 metra. Kamil Stoch był 6. Naszemu mistrzowi kolejne zwycięstwo w karierze dał skok w drugiej serii. Poleciał 131 metrów, ale za skok w trudnych warunkach dostał dodatkowe punkty.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 15:04

Biskup Antoni Długosz na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych (zdjęcia i filmiki)

Radośnie i tanecznie, a przede wszystkim bardzo kolorowo było podczas Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych, które w tym roku odbyło się w Nowym Targu w Parafii p.w. Świętego Jana Pawła II.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 13:53

Dziś konkurs indywidualny w skokach narciarskich

ZAKOPANE. We wczorajszym konkursie drużynowym zwyciężyli Niemcy. Nasza ekipa uplasowała się na miejscu drugim. Dziś indywidualny konkurs FIS Pucharu Świata.

Dodano: Niedziela, 22 stycznia 2017 11:46

Prezydent Andrzej Duda otworzył 124h Slalom Maraton w Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na Polanie Szymoszkowej już po raz trzeci organizowany jest dwunastogodzinny Slalom Maraton z udziałem ok. 30 zawodników. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent RP. Andrzej Duda zgodził się także wziąć udział w zawodach. Został kapitanem drużyny "Zakopane".

Dodano: Sobota, 21 stycznia 2017 22:02

Happening Nowotarskiego Alarmu Smogowego (zdjęcia)

- 30 osób umiera rocznie w Nowym Targu z powodu zanieczyszczonego powietrza - alarmowali dziś w Nowym Targu aktywiści Nowotarskiego Alarmu Smogowego. Na płycie Rynku postawili symboliczną trumnę i znicze upamiętniające ofiary smogu.

Strona 1 z 570« pierwsza | ‹ poprzednia | 1 2 3 4 5 ... | następna › | ostatnia »
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl