Aktualności
Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 10:20

Poszukiwany w Kielcach - zatrzymany w Krakowie

Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości. Tym razem był to Polak deportowany z Wielkiej Brytanii.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 20:50

Profesor Remi Brague otrzymał doktorat honoris causa UPJPII w Krakowie (zdjęcia)

- Europa będzie istniała tak długo, jak długo jej ambicja, jej poczucie własnej godności będzie się zapalać od światła Bożej ambicji - mówił podczas prelekcji prof. Rémi Brague w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 19:50

Kraków chce się promować także przez sport

Dzisiaj z pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej Januszem Koziołem oraz Elżbietą Kantor, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i Dariuszem Nowakiem kierownikiem Biura Prasowego odbyła się w UMK Krakowie konferencja prasowa dotycząca promocji Krakowa przez sportowców.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 15:40

Szkoła z Małopolski jedną z najlepszych w kraju

Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach – instytucja Województwa Małopolskiego – znalazła się w czołówce najlepszych szkół w Polsce. W rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez portal edukacyjny Perspektywy dokonała ogromnego skoku, przesuwając się ze 102. pozycji aż na 14. miejsce. To jednak nie jedyny sukces – placówka zdobyła też tytuł Złotej Szkoły 2018.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 14:39

Nowe samochody dla nowosądeckiej policji (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dziś udział w przekazaniu Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu siedmiu samochodów służbowych. Zakup trzech z nich dofinansował Powiat.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 12:23

Awaryjne lądowanie samolotu w Balicach

Samolot Lufthansy lecący z Krakowa do Frankfurtu lądował awaryjnie w Balicach. Airbus A319 wystartował z Krakowa po godzinie 11. W okolicy Gliwic zawrócił na lotnisko w Krakowie.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 11:01

Medaliści olimpiad przedmiotowych na spotkaniu z ministrem nauki

Dwudziestu czterech medalistów Międzynarodowych Olimpiad Przedmiotowych odwiedziło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. – Studiując lub myśląc o wyborze studiów, macie przed sobą wiele dróg, wiele możliwości, drzwi najlepszych światowych uczelni stoją przed Wami otworem. Chcę Was też zaprosić do współtworzenia silnych polskich uniwersytetów – powiedział przyszłym studentom podczas wręczania listów gratulacyjnym wicepremier Jarosław Gowin.

Dodano: Czwartek, 11 stycznia 2018 08:59

Wjechał w karetkę pędzącą na sygnale

Na ulicy Igołomskiej, obok węzła łączącego ją z trasą S7 doszło do zderzenia forda z karetką. Ambulans pędził na sygnale z pacjentem, miał prawo wjechać na skrzyżowanie mimo czerwonego światła. Kierowca samochodu osobowego wbił się w bok karetki.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 19:20

Szczawnica stawia na piękne centrum i czyste powietrze

Mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia oraz znakomite położenie pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim sprawia, że Szczawnica jest jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. Teraz centrum miasta czeka gruntowna rewitalizacja. Dodatkowo z myślą o poprawie jakości powietrza, do końca 2019 roku w mieście i gminie zostaną wymienione stare, nieekologiczne piece.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 16:20

W Krakowie powstanie nowa ulica

Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje budowę nowej, prawie 3 km drogi w południowo-zachodniej części Krakowa. Chodzi o ul. 8 Pułku Ułanów, która połączy ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem ul. Kapelanka – Brożka – Grota Roweckiego.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 13:20

Arcybiskup Marek Jędraszewski Małopolaninem Roku (zdjęcia)

- Trzeba ze strony państwa zrobić wszystko, by mimo naturalnych podziałów i zbliżającej się kampanii wyborczej ocalić to, co najbardziej istotne - jedność - mówił Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 11:20

Polo na śniegu w Bukowinie Tatrzańskiej

Widowiskowe, ale i prestiżowe zawody polo na śniegu po raz 9. odbędą się w Bukownie Tatrzańskiej w dniach 19-21 stycznia.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 09:45

Niesprawnym autobusem po powiecie wielickim

Inspektorzy transportu drogowego w Krakowie zatrzymali kontroli autobus wykonujący przewóz regularny osób na linii Podstolice – Kraków. Znaleźli liczne nieprawidłowości.

Dodano: Środa, 10 stycznia 2018 09:00

Policjant z doskonałą pamięcią i refleksem

KRAKÓW. Dyżurny KP II zauważył przez okno mężczyznę poszukiwanego listem gończym i zatrzymał go. Po chwili do komisariatu wbiegł młody mężczyzna i zapytał, co się dzieje z jego kolegą. Kilka minut potem - na posterunek wbiegł mieszkaniec Krakowa, który zgłosił napaść i kradzież. Okazało się, że byli to właśnie dwaj poprzedni mężczyźni.

Dodano: Wtorek, 9 stycznia 2018 22:30

Uczciwie przyznał się Straży Granicznej, że nie chce pracować legalnie

Strażnicy graniczni z Grupy Zamiejscowej w Rabce-Zdroju w okolicach Wieliczki zatrzymali do kontroli pojazd na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podróżował nim 25 letni obywatel Ukrainy. Pogranicznicy ustalili, że po raz ostatni cudzoziemiec wjechał do Polski w listopadzie 2017 r. Przekroczył polsko-ukraińską granicę na podstawie wizy wydanej w celu podjęcia pracy.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl