Aktualności
Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:46

AWF ma nowoczesną pracownią do wibroterapii

Pierwsza w Polsce pracownia do wibroterapii do celów dydaktyczno-naukowych została otwarta w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 08:15

Nie będzie kolejnych zmian w zasadach kursowania busów po Krakowie

Zakaz wjazdu dla busów w rejon ul. Pawiej, który wprowadzony został w sierpniu ubiegłego roku, miał być tylko początkiem zmian zasad kursowania tych pojazdów po Krakowie. Urzędnicy miejscy wycofują się jednak z kolejnej rewolucji, która wstępnie planowana była na początek 2018 roku.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 23:16

W Krakowie rozbłysło "światełko do nieba" (zdjęcia)

Około godz. 20 w niedzielę 14 stycznia w wielu miejscach w kraju rozbłysły "światełka do nieba" - kulminacyjny moment 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tego czasu zebrano ponad 30,4 mln zł. Fundacja w tym roku przeznacza pieniądze na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych. Kraków wysłał światełko do nieba. Na rynku wystąpiły Elektryczne Gitary i Enej.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 21:10

Msza św. dla Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej (zdjęcia)

„Związek małżonków musi być nastawiony na rodzenie dzieci, na to, żeby rozwijał się Kościół, rozwijała się rodzina ludzka, żeby poprzez właściwe życie małżeńskie i rodzinne dawano jednoznaczne świadectwo o Bogu, który jest miłością" - mówił abp Marek Jędraszewski do Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 18:20

Już za kilka dni - doroczny Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

Zakopane jest laureatem międzynarodowej, prestiżowej nagrody FIS dla Najlepszego Organizatora World Snow Day 2017 na świecie. W tym roku, 20 i 21 stycznia Zakopane już po raz siódmy zorganizuje wielką rodzinną imprezę.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 17:39

W Krakowie trwa 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (zdjęcia)

W niedzielę w całej Polsce pojawiły się dziesiątki wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze na nowy cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wśród ochotników pojawiły się także twarze znane wszystkim z pierwszych stron gazet. W Krakowie kwestowali m.in. Anna Dymna, Robert Makłowicz ,Jacek Fedorowicz ale też Robert Makłowicz oraz Mateusz Janicki.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 15:19

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Podhalu (zdjęcia)

Trwa 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy WOŚP widać także w Zakopanem. Kwesty odbywają się przy kościołach oraz na Krupówkach.

Dodano: Niedziela, 14 stycznia 2018 12:52

Patrole na stokach

Małopolscy policjanci rozpoczynają służbę na zorganizowanych terenach narciarskich.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 19:31

Edyta Geppert w Zakopanem (zdjęcia)

Jedną z gwiazd tegorocznego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył…" w Zakopanem była Edyta Geppert. Koncert znanej z przeboju „Och, życie kocham cię nad życie” piosenkarki odbył się w Miejskiej Galerii Sztuki.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 14:40

Noworoczne spotkanie z sołtysami (zdjęcia)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się dziś tradycyjne spotkanie noworoczne z sołtysami. Z życzeniami dla samorządowców, którzy są najbliżej mieszkańców wsi, pośpieszyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba, a także przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch oraz radny wojewódzki Witold Kozłowski.

Dodano: Sobota, 13 stycznia 2018 11:48

Policjanci z Dobczyc uratowali 35-latka

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dobczycach opatrzyli rannego mężczyznę. Zatamowali płynącą krew i czuwali nad stanem poszkodowanego do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 20:12

Kierowca zgubił pasażerkę

Nocnej podróży z 11/12 stycznia z Pragi przez Kraków do Lwowa nie zapomni 16-letnia obywatelka Rosji. Nie spodziewała się przymusowego przystanku na Balicach.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 17:56

Zaatakował biuro PiS – usłyszał zarzuty

W Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie wszczęto śledztwo w sprawie ataku na pracownika biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Chrzanowie. Napastnikowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 13:33

Ulica Reduta wydłużona i poszerzona

KRAKÓW. Kilka dni temu zakończyła się przebudowa ulicy Reduta. W miejscu istniejącego mostu na potoku Sudół Dominikański powstał nowy obiekt, szerszy i o większej nośności. Przebudowa poprawiła przejazd między Nową Hutą a Prądnikiem Czerwonym i dojazd do Cmentarza Batowickiego.

Dodano: Piątek, 12 stycznia 2018 12:57

Pożar mieszkania w Nowej Hucie - zginęła kobieta

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w piątek w Nowej Hucie. Nie żyje kobieta. Na miejscu działały 4 zastępy straży pożarnej (około 20 strażaków), policja, pogotowie gazowe. Prokurator i biegli będą wyjaśniać przyczyny i wszystkie okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl