Aktualności
Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 13:56

Podsumowanie strat po orkanie Fryderyka - wideokonferencja z premierem

W związku z przejściem przez Polskę orkanu Fryderyka rano odbyła się odprawa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera z wojewodami i służbami. W wideokonferencji wzięli udział również wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego Paweł Sejmej i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzej Pasek.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 11:58

Wielki pożar na Podhalu. Spłonęło 6 budynków, maszyny i zwierzęta (zdjęcia)

Pożar który wybuchł wczoraj w nocy w Nowej Białej (powiat nowotarski) był jednym z największych w ostatnich latach na Podhalu. Ogień objął powierzchnię 1860 m.kw. Straty oszacowano wstępnie na milion złotych. Przyczyna wybuchu ognia jest nieustalona.

Dodano: Piątek, 19 stycznia 2018 09:20

28 kwietnia w Krakowie odbedzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej (zdj. z konferencji)

28 kwietnia w Krakowie nastąpi beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. Poinformował o tym metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Przyszła błogosławiona była pielęgniarką, współpracownicą kard. Karola Wojtyły i prekursorką pielęgniarstwa domowego w Polsce.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 21:12

Zarzuty dla porywacza

Zarzut porwania dla okupu, połączonego ze szczególnym udręczeniem 76-letniego biznesmena z Krakowa postawiła dziś krakowska prokuratura 61-letniemu Dariuszowi S. Mężczyznę zatrzymało wczoraj CBŚP.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 17:10

Rozpoczyna się festiwal Opera Rara

KRAKÓW. Różnorodność form: trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni, w sumie 14 wydarzeń - to w skrócie program kolejnej edycji Festiwalu Opera Rara.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 14:17

Surowe kary za profanację Miejsca Pamięci

Białoruscy performerzy Adam Bialacki i Mikita Waładźko zostali uznani winnymi zbezczeszczenia Miejsca Pamięci Auschwitz i zabójstwa zwierzęcia – poinformował Belsat.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 12:02

Przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie zostało oddane do użytku mieszkanie chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Mieszkanie chronione w lokalu Gminy Miejskiej Kraków przy ul. Zakopiańskiej będzie funkcjonować w strukturze Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55. Przeznaczone jest dla pięciu osób przewlekle psychicznie chorych, niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 11:59

O krok od tragedii - nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu

Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 11:20

7. edycja Lawinowego ABC. "Stawiamy na edukację, a nie zamykanie Tatr"

Szkolenia z ratownikami TOPR, wycieczki z pracownikami TPN, pokazy sprzętu lawinowego oraz wykłady. To wszystko już w ten weekend w ramach dni otwartych Lawinowego Centrum Treningowego.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 10:11

Uwaga na silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, iż dziś od godz. 15 do godz. 9 w piątek przewidywane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę.

Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 09:10

Klerycy pytają - arcybiskup odpowiada. Pierwsze w historii Dialogi w krakowskim Seminarium

Abp Marek Jędraszewski odwiedził Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie, by odpowiedzieć na pytania kleryków. Spotkanie takie miało miejsce po raz pierwszy w historii i być może stanie się początkiem nowego cyklu. Ani przełożeni, ani tym bardziej metropolita nie znali wcześniej pytań kleryków.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 22:39

Kraków Airport podsumowuje miniony rok i zdradza plany na najbliższe miesiące

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami - Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport podsumował rok 2017 i zaprezentował plany portu na rok 2018.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 19:34

Oferowała dom w zamian za … śmierć

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki szybkiej reakcji internauty być może zapobiegli tragedii. Osoba, z która w sieci rozmawiał prosiła, by ktoś ją zabił, a w zamian odda dom i samochód.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 18:20

Chcesz pomóc innym? Możesz oddać krew

KRAKÓW. W czwartek, 18 stycznia będzie możliwość oddania krwi w tym roku akcji krwiodawstwa organizowanej przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 15:50

Park&Ride i nowe autobusy dla mieszkańców Sądecczyzny

32 niskopodłogowe i ekologiczne autobusy, przebudowa węzła przesiadkowego przy ul. Kolejowej w Nowym Sączu oraz nowy parking Park&Ride w Starym Sączu, który pomieści 130 samochodów osobowych – to najważniejsze inwestycje transportowe, jakie do końca września przyszłego roku będą realizowane na terenie tych dwóch sądeckich miast.

Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Dołącz do nas!
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl